do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
 1. Kasy Fiskalne
 2. Drukarki Fiskalne
 3. Drukarki Niefiskalne
 4. Terminale Płatnicze Rok za darmo!
 5. Wagi
 6. Terminale POS
 7. Oprogramowanie
 8. Czytniki kodów kreskowych
 9. Szuflady kasowe
 10. Metkownice
 11. Kolektory Danych
 12. Blog


Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 507 063 698
kom. 607 707 152
tel. 12 292 24 82

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: ko@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT Urządzenia według działalności

Usługi gastronomiczne a kasa fiskalna - przygotuj się na sezon 2020
Usługi gastronomiczne a kasa fiskalna - przygotuj się na sezon 2020

Chociaż wciąż jeszcze można stosować tradycyjne kasy fiskalne z rolką papieru, warto powoli zacząć rozglądać się za nowoczesną kasą fiskalną online. Już od 1. lipca 2020 roku, zgodnie z nowym rozporządzeniem, wszystkie stacjonarne lokale gastronomiczne, nie wyłączając miejsc działających sezonowo, powinny mieć w swoim wyposażeniu nowoczesną kasę. Jak będzie wyglądać stosowanie nowego urządzenia oraz jak ta innowacja wpłynie na sprawy związane z rachunkami i paragonami?

Kasa fiskalna online w sezonie 2020 


Kasa fiskalna online to innowacyjne urządzenie, które jest skomunikowane bezpośrednio z Centralnym Rejestrem Kas. CRK z kolei podlega Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej.

CRK, czyli inaczej Repozytorium, odpowiedzialne jest przede wszystkim za gromadzenie wszystkich niezbędnych danych związanych z finansami lokalu, czyli między innymi raportów dziennych czy właśnie paragonów. W teorii przesył tych informacji odbywa się regularnie co dwie godziny, lecz w praktyce Centralny Rejestr Kas może samodzielnie zmieniać tę częstotliwość, bez konsultacji z właścicielem urządzenia. Z tego też powodu lokal z kasą fiskalną online musi koniecznie być połączony z internetem, ponieważ to właśnie za pośrednictwem tego medium zachodzi wymiana informacji pomiędzy kasą a repozytorium.

Zobacz w naszym sklepie: kasy fiskalne online

Jakie są konsekwencje niezamontowania kasy online oraz na jakie ulgi może liczyć właściciel lokalu?

Konsekwencje niezamontowania kasy są oczywiście finansowe. W przypadku, gdy po 30 czerwca lokal nie zostanie zmodernizowany, właściciel straci prawo do ulgi, a dodatkowo będzie musiał uiścić dodatkową opłatę w wysokości 30% od kwoty towaru, który nabył od dnia 1. lipca. Poza tym osoby, które nie wywiązały się z obowiązku wymiany kas powinny przygotować się na zapłatę kary w wysokości 240 stawek dziennych.

Oczywiście poza karami dla "spóźnialskich", są też ulgi dla punktualnych właścicieli oraz tych, którzy zdecydowali się na rozpoczęcie ewidencji przy pomocy kasy online, chociaż nie mają takiego obowiązku. W obu przypadkach po zakupie kasy można ubiegać o się o zwrot nawet 90% wartości urządzenia. Zwrot nie może wynieść jednak więcej, niż 700 zł. Co więcej, jeżeli prowadzimy sieć lokali i kupiliśmy więcej niż jedno urządzenie oraz zaczęliśmy korzystać ze wszystkich w określonym czasie, możemy wnioskować o częściową refundację na każdą kasę.

O zwrot mogą ubiegać się zarówno płatnicy podatku VAT, jak i przedsiębiorcy nieopłacający VAT-u.

Zobacz też: Kasa fiskalna - obowiązek

Kasy fiskalne w foodtruck

Czy ruchome placówki gastronomiczne również muszą zmienić kasę fiskalną?

Jak wspomnieliśmy na początku wpisu, wymóg zamontowania kasy fiskalnej online dotyczy stacjonarnych lokali gastronomicznych. Co jednak kryje się pod tym pojęciem i jakich zakładów dotyczy pojęcie "stacjonarne"? Wbrew pozorom, rozróżnienie jest całkiem logiczne. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że za stacjonarne uznaje się wszystkie lokale "pozostające w tym samym miejscu". Czyli oprócz barów i restauracji obowiązek zmiany kasy dotyczy także małej gastronomii, czyli:

 • Bufetów w kinach i teatrach
 • Sklepów spożywczych ze strefą przygotowywania jedzenia (a tym samym także stacji benzynowych)
 • Stołówek i kantyn w czynnych sezonowo ośrodkach wypoczynkowych.

Jak więc nietrudno się domyślić, właściciele tak zwanych foodtrucków oraz na przykład wózków z gotowaną kukurydzą czy watą cukrową nie muszą instalować w kasę fiskalną online. 

Podsumowując, nie wszyscy właściciele lokalów gastronomicznych muszą decydować się na wymianę kasy fiskalnej na model online. Warto jednak pamiętać, że takie rozwiązanie stawia nas w całkiem dogodnej pozycji. Przede wszystkim, przerzucenie się na kasę fiskalną online pozwoli zaoszczędzić tony papieru. Poza tym skróci czas obsługi klienta, a także obniży tak zwane koszty operacyjne. E-paragon to też korzyść dla klienta, który nie musi już kolekcjonować kwitów, mogących zresztą wyblaknąć lub ulec zniszczeniu. Co więcej, takiego paragonu nie można samodzielnie zmienić, więc skorzysta na tym również przedsiębiorca.

Ostatnio na blogu
Przegląd kas fiskalnych co ma do wyboru przedsiębiorca w 2019 roku

Przepisy prawa, a konkretnie ustawa o podatku od towarów i usług, wymagają od wielu przedsiębiorców rejestracji sprzedaży z wykorzystaniem kas fiskalnych. Zasady te dotyczą przede wszystkim firm, które prowadzą sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kas fiskalnych, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą dobrać urządzenie optymalnie dopasowane do potrzeb prowadzonej działalności. W tym artykule znajduje się przegląd kas fiskalnych - różne modele dla wielu rodzajów działalności. Zapraszamy do lektury. 

Kasy fiskalne w 2019 roku. Nowe rozporządzenie dotyczące ewidencji i zwolnień

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2018 r. poz. 2519 ) wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku. Okres obowiązywania nowych przepisów to trzy lata, to jest do 31 grudnia 2021 roku. Wprowadzone zarządzenia różnią się od poprzednich w kilku aspektach, jednak duża część pozostała niezmieniona w treści rozporządzenia. Kasy fiskalne to ciągły obowiązek większej części polskich przedsiębiorców prowadzących obrót usług i towarów.

Fiskalline, czyli nowoczesne kasy online

Każdy, kto prowadzi sprzedaż towarów lub usług, musi rejestrować transakcje za pomocą kasy fiskalnej. Do niedawna większość przedsiębiorców wykorzystywała w tym celu kasy z papierowym lub elektronicznym zapisem kopii. W przypadku takich kas wszystkie informacje były archiwizowane, jednakże dotarcie do nich zabierało sporo czasu. Obecnie coraz popularniejszym rozwiązaniem są kasy online, które na bieżąco przesyłają informacje o dokonanych transakcjach do Centralnego Repozytorium Kas. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że wymiana kas na nowe modele będzie obowiązkiem każdego przedsiębiorcy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl