do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana


Kasy i urządzenia fiskalne w Krakowie

Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 607 985 314
kom. 607 707 152

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: szp@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl
Znajdź nas w Krakowie

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT

Ostatnio na blogu
Czym się różni czytnik kodów od kolektora danych?

Czytnik kodów i kolektor danych to urządzenia powszechnie wykorzystywane w handlu do odczytywania kodów kresowych znajdujących się na produktach. Choć bywają ze sobą mylone, to warto wiedzieć, że oba urządzenia nie są ze sobą tożsame. Czym się od siebie różnią? O tym w artykule!

Poradnik Fiskalny

Poradnik Fiskalny


Wprowadzenie nowej matrycy stawek VAT – pojawiły się nowe wykazy towarów i usług opodatkowanych stawkami obniżonymi 8% i 5% (nowe załączniki nr 3 i 10 do ustawy) oparte na CN oraz PKWiU 2015.

Nowa matryca stawek VAT zobowiązuje przedsiębiorców do przeprogramowania stawek VAT na Urządzeniach Fiskalnych.

Przypisane oznaczenia literowe od "A" do "G" do stawek podatku lub zwolnienia od podatku, przypisanych do nazw towarów i usług w następujący sposób:

  • literze "A" - jest przypisana stawka podstawowa podatku w wysokości 23%,
  • literze "B" - jest przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 8%,
  • literze "C" - jest przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 5%,
  • literze "D" - jest przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 0%,
  • literze "E" - jest przypisane zwolnienie od podatku,
  • literze "F" i "G" - są przypisane pozostałe stawki podatku, w tym wartość  0% (zero techniczne) w przypadku sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 119 ust. 1 lub art. 120 ust. 4 ustawy;

1. Dla kogo urządzenie fiskalne ? Kto jest zwolniony z tego obowiązku?

Według prawa obowiązek rejestracji sprzedaży przy użyciu kasy fiskalnej ma osoba fizyczna i prawna, która: - prowadzi działalność gospodarczą, polegającą m.in. na sprzedaży towarów lub usług, na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, - w pierwszym roku działalności przekroczyła obroty wysokości 20 000 złw roku poprzednim przekroczyła obrót 40 000 zł ( dla firm działających powyżej 1 roku )

Z rejestrowania sprzedaży kasą fiskalną zwolniony jest podatnik który świadczy usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych oraz spełnia te warunki:- każda wykonana usługa jest udokumentowana fakturą, - liczba wszystkich usług w poprzednim roku podatkowym mniejsza niż 50, a odbiorców owych usług mniejsza niż 20.- zapłata za usługę w całości przelewem, a jego tytuł jednoznacznie wskazujący na transakcję, której dotyczy zapłata.


2. Wszystko o kasach / drukarkach fiskalnych.

Na czym polega różnica między kasą a drukarką fiskalną?Najprościej rzecz ujmując kasa fiskalna jest samodzielna, raz zaprogramowana listą towarów może wystawiać paragony bez podłączania innych urządzeń. Dobrze sprawdza się w małych punktach sprzedaży o małym / średnim ruchu.Drukarka fiskalna natomiast wymaga podłączenia do komputera / systemu POS / laptopa na którym zainstalowany jest program magazynowy lub stosowne oprogramowanie aby można było wystawiać paragony. Dobrze sprawdza się w miejscach gdzie drukowanie paragonów jest niemalże ciągłe.

Tradycyjna kasa fiskalna ma również ograniczoną bazę towarową - zazwyczaj do 3 tys. pozycji. Drukarka fiskalna może obsłużyć bazę towarową nawet do 1 miliona PLU.

 


3. Raporty fiskalne - konserwacja kasy, kiedy wykonywać?

Raport dobowy, wykonujemy go na koniec każdego dnia sprzedaży, zawiera podstawowe informacje rozliczeniowe. Jeżeli nie było sprzedaży w ciągu dnia, nie ma obowiązku wykonywania raportu dobowego.

- Raport miesięczny, to raport zawierający wszystkie raporty dobowe zapisane w pamięci fiskalnej w danym miesiącu oraz ich podsumowanie. Raport miesięczny wykonujemy po zakończonym miesiącu sprzedaży, najlepiej pierwszego dnia kolejnego miesiąca.

Poza raportami fiskalnymi na podatniku spoczywa jeszcze obowiązek wykonywania przeglądów technicznych urządzenia fiskalnego, na podstawie:

Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać urządzenia rejestrujące, oraz stosowania tych urządzeń przez podatników.

Przegląd , wprowadzenie kasy w tryb fiskalny, naprawy oraz konserwacje przeprowadza serwis w którym kasa fiskalna została zakupiona, lub jeżeli owy serwis stracił uprawnienia bądź nie istnieje - producent urządzenia może przydzielić inny serwis. 


4. Urząd Skarbowy - co trzeba wiedzieć?

Zakupione urządzenia fiskalne należy zgłosić do Urzędu Skarbowego w ciagu 7 dni od fiskalizacji urządzenia, niezgłoszenie w owym terminie może grozić nałożeniem kary.

rzy zakupie pierwszego urządzenia fiskalnego (bądź kilku naraz) można uzyskać 90% zwrotu z Urzędu Skarbowego lecz nie więcej niż 700 zł za jedno urządzenie.


Aby uzyskać zwrot należy:

4.1. Zgłosić w US zamiar rozpoczęcia ewidencji sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej przed jej instalacją.

4.2. Wykonać fiskalizację kasy w określonym terminie w zgłoszeniu.

4.3. W ciągu 7 dni od fiskalizacji zgłosić rozpoczęcie rejestracji do naczelnika danego Urzędu Skarbowego.

4.4. Przedstawić oryginał faktury za zakup urządzenia fiskalnego.

Zwrot z US jest bezzwrotny pod warunkiem użytkowania urządzenia przez okres minimum 3 lat.


5. DRUKI DO POBRANIA :

Oświadczenie osoby, która prowadzi u podatnika ewidencję sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej, o zapoznaniu się z informacją o zasadach ewidencji.

Zawiadomienie do Urzędu Skarbowego o instalacji kasy/drukarki fiskalnej

Zgłoszenie Podatnika o danych dotyczących kasy

Wniosek o zwrot części kosztów zakupu kasy rejestrującej

Wniosek o zmianę serwisu

Wniosek o wykonanie odczytu pamięci fiskalnej urządzenia

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl