do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
 1. Kasy Fiskalne
 2. Drukarki Fiskalne
 3. Drukarki Niefiskalne
 4. Terminale Płatnicze Rok za darmo!
 5. Wagi
 6. Terminale POS
 7. Oprogramowanie
 8. Czytniki kodów kreskowych
 9. Szuflady kasowe
 10. Metkownice
 11. Kolektory Danych
 12. Blog


Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 507 063 698
kom. 607 707 152
tel. 12 292 24 82

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: ko@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT Urządzenia według działalności

Ostatnio na blogu
Podatek VAT w gastronomii: czy to się opłaca?

Rozpoczynając działalność gastronomiczną, tak jak w przypadku każdego innego biznesu, musisz wybrać formę opodatkowania, czyli zdecydować, jak będziesz się rozliczać z podatku dochodowego. Kolejna decyzja dotyczy podatku VAT. Możesz skorzystać ze zwolnienia podmiotowego albo zarejestrować się na potrzeby VAT. Które rozwiązanie jest lepsze? Czy VAT w gastronomii się opłaca?

Przegląd kas fiskalnych co ma do wyboru przedsiębiorca w 2019 roku

Przepisy prawa, a konkretnie ustawa o podatku od towarów i usług, wymagają od wielu przedsiębiorców rejestracji sprzedaży z wykorzystaniem kas fiskalnych. Zasady te dotyczą przede wszystkim firm, które prowadzą sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kas fiskalnych, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą dobrać urządzenie optymalnie dopasowane do potrzeb prowadzonej działalności. W tym artykule znajduje się przegląd kas fiskalnych - różne modele dla wielu rodzajów działalności. Zapraszamy do lektury. 

Kasy fiskalne w 2019 roku. Nowe rozporządzenie dotyczące ewidencji i zwolnień

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2018 r. poz. 2519 ) wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku. Okres obowiązywania nowych przepisów to trzy lata, to jest do 31 grudnia 2021 roku. Wprowadzone zarządzenia różnią się od poprzednich w kilku aspektach, jednak duża część pozostała niezmieniona w treści rozporządzenia. Kasy fiskalne to ciągły obowiązek większej części polskich przedsiębiorców prowadzących obrót usług i towarów.

Poradnik Fiskalny

Poradnik Fiskalny


Wprowadzenie nowej matrycy stawek VAT – pojawiły się nowe wykazy towarów i usług opodatkowanych stawkami obniżonymi 8% i 5% (nowe załączniki nr 3 i 10 do ustawy) oparte na CN oraz PKWiU 2015.

Nowa matryca stawek VAT zobowiązuje przedsiębiorców do przeprogramowania stawek VAT na Urządzeniach Fiskalnych.

Przypisane oznaczenia literowe od "A" do "G" do stawek podatku lub zwolnienia od podatku, przypisanych do nazw towarów i usług w następujący sposób:

 • literze "A" - jest przypisana stawka podstawowa podatku w wysokości 23%,
 • literze "B" - jest przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 8%,
 • literze "C" - jest przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 5%,
 • literze "D" - jest przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 0%,
 • literze "E" - jest przypisane zwolnienie od podatku,
 • literze "F" i "G" - są przypisane pozostałe stawki podatku, w tym wartość  0% (zero techniczne) w przypadku sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 119 ust. 1 lub art. 120 ust. 4 ustawy;

1. Dla kogo urządzenie fiskalne ? Kto jest zwolniony z tego obowiązku?

Według prawa obowiązek rejestracji sprzedaży przy użyciu kasy fiskalnej ma osoba fizyczna i prawna, która: - prowadzi działalność gospodarczą, polegającą m.in. na sprzedaży towarów lub usług, na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, - w pierwszym roku działalności przekroczyła obroty wysokości 20 000 złw roku poprzednim przekroczyła obrót 40 000 zł ( dla firm działających powyżej 1 roku )

Z rejestrowania sprzedaży kasą fiskalną zwolniony jest podatnik który świadczy usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych oraz spełnia te warunki:- każda wykonana usługa jest udokumentowana fakturą, - liczba wszystkich usług w poprzednim roku podatkowym mniejsza niż 50, a odbiorców owych usług mniejsza niż 20.- zapłata za usługę w całości przelewem, a jego tytuł jednoznacznie wskazujący na transakcję, której dotyczy zapłata.


2. Wszystko o kasach / drukarkach fiskalnych.

Na czym polega różnica między kasą a drukarką fiskalną?Najprościej rzecz ujmując kasa fiskalna jest samodzielna, raz zaprogramowana listą towarów może wystawiać paragony bez podłączania innych urządzeń. Dobrze sprawdza się w małych punktach sprzedaży o małym / średnim ruchu.Drukarka fiskalna natomiast wymaga podłączenia do komputera / systemu POS / laptopa na którym zainstalowany jest program magazynowy lub stosowne oprogramowanie aby można było wystawiać paragony. Dobrze sprawdza się w miejscach gdzie drukowanie paragonów jest niemalże ciągłe.

Tradycyjna kasa fiskalna ma również ograniczoną bazę towarową - zazwyczaj do 3 tys. pozycji. Drukarka fiskalna może obsłużyć bazę towarową nawet do 1 miliona PLU.

 


3. Raporty fiskalne - konserwacja kasy, kiedy wykonywać?

Raport dobowy, wykonujemy go na koniec każdego dnia sprzedaży, zawiera podstawowe informacje rozliczeniowe. Jeżeli nie było sprzedaży w ciągu dnia, nie ma obowiązku wykonywania raportu dobowego.

- Raport miesięczny, to raport zawierający wszystkie raporty dobowe zapisane w pamięci fiskalnej w danym miesiącu oraz ich podsumowanie. Raport miesięczny wykonujemy po zakończonym miesiącu sprzedaży, najlepiej pierwszego dnia kolejnego miesiąca.

Poza raportami fiskalnymi na podatniku spoczywa jeszcze obowiązek wykonywania przeglądów technicznych urządzenia fiskalnego, na podstawie:

Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać urządzenia rejestrujące, oraz stosowania tych urządzeń przez podatników.

Przegląd , wprowadzenie kasy w tryb fiskalny, naprawy oraz konserwacje przeprowadza serwis w którym kasa fiskalna została zakupiona, lub jeżeli owy serwis stracił uprawnienia bądź nie istnieje - producent urządzenia może przydzielić inny serwis. 


4. Urząd Skarbowy - co trzeba wiedzieć?

Zakupione urządzenia fiskalne należy zgłosić do Urzędu Skarbowego w ciagu 7 dni od fiskalizacji urządzenia, niezgłoszenie w owym terminie może grozić nałożeniem kary.

rzy zakupie pierwszego urządzenia fiskalnego (bądź kilku naraz) można uzyskać 90% zwrotu z Urzędu Skarbowego lecz nie więcej niż 700 zł za jedno urządzenie.


Aby uzyskać zwrot należy:

4.1. Zgłosić w US zamiar rozpoczęcia ewidencji sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej przed jej instalacją.

4.2. Wykonać fiskalizację kasy w określonym terminie w zgłoszeniu.

4.3. W ciągu 7 dni od fiskalizacji zgłosić rozpoczęcie rejestracji do naczelnika danego Urzędu Skarbowego.

4.4. Przedstawić oryginał faktury za zakup urządzenia fiskalnego.

Zwrot z US jest bezzwrotny pod warunkiem użytkowania urządzenia przez okres minimum 3 lat.


5. DRUKI DO POBRANIA :

Oświadczenie osoby, która prowadzi u podatnika ewidencję sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej, o zapoznaniu się z informacją o zasadach ewidencji.

Zawiadomienie do Urzędu Skarbowego o instalacji kasy/drukarki fiskalnej

Zgłoszenie Podatnika o danych dotyczących kasy

Wniosek o zwrot części kosztów zakupu kasy rejestrującej

Wniosek o zmianę serwisu

Wniosek o wykonanie odczytu pamięci fiskalnej urządzenia

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl