do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
 1. Kasy Fiskalne
 2. Drukarki Fiskalne
 3. Drukarki Niefiskalne
 4. Terminale Płatnicze Rok za darmo!
 5. Wagi
 6. Terminale POS
 7. Oprogramowanie
 8. Czytniki kodów kreskowych
 9. Szuflady kasowe
 10. Metkownice
 11. Kolektory Danych
 12. Blog


Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 507 063 698
kom. 607 707 152
tel. 12 292 24 82

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: ko@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT Urządzenia według działalności

Ostatnio na blogu
Zawieszenie działalności: co z przeglądem kasy fskalnej?

Przedsiębiorcy przysługuje prawo do zawieszenia działalność gospodarczej - w dowolnym momencie i bez względu na przyczynę. Z możliwości tej chętnie korzystają właściciele firm borykający się z trudnościami finansowymi czy też prowadzący działalność sezonową. Czy podlegają oni zwolnieniu z ustawowego przeglądu kasy fiskalnej? Jakie są ich obowiązki w tym zakresie po wznowieniu działalności? Jak często powinni dokonywać przeglądu kasy? Ile przyjdzie im zapłacić za serwis? Wyjaśniamy!

Podatek VAT w gastronomii: czy to się opłaca?

Rozpoczynając działalność gastronomiczną, tak jak w przypadku każdego innego biznesu, musisz wybrać formę opodatkowania, czyli zdecydować, jak będziesz się rozliczać z podatku dochodowego. Kolejna decyzja dotyczy podatku VAT. Możesz skorzystać ze zwolnienia podmiotowego albo zarejestrować się na potrzeby VAT. Które rozwiązanie jest lepsze? Czy VAT w gastronomii się opłaca?

Przegląd kas fiskalnych co ma do wyboru przedsiębiorca w 2019 roku

Przepisy prawa, a konkretnie ustawa o podatku od towarów i usług, wymagają od wielu przedsiębiorców rejestracji sprzedaży z wykorzystaniem kas fiskalnych. Zasady te dotyczą przede wszystkim firm, które prowadzą sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kas fiskalnych, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą dobrać urządzenie optymalnie dopasowane do potrzeb prowadzonej działalności. W tym artykule znajduje się przegląd kas fiskalnych - różne modele dla wielu rodzajów działalności. Zapraszamy do lektury. 

Ze względu na ilość i rodzaj obowiązków w rozmaitych magazynach, kolektory danych stały się nieodzownym wyposażeniem stanowiska pracy. Terminale mobilne coraz częściej zastępują klasyczne czytniki kodów kreskowych – przede wszystkim ze względu na fakt, że są w stanie wykonać zdecydowanie więcej procesów, niż te drugie. O ile standardowy czytnik kodów kreskowych potrafi jedynie odczytać dane z kodu, to terminale mobilne mogą te informacje zapisać w pamięci urządzenia, a także przesłać do zewnętrznej bazy danych.

Kolektory sklepowe

Kolektor sklepowy bez wątpienia ułatwia zarządzanie towarem i jego ilością. Jeśli zastąpimy nim czytnik kodów kreskowych – z łatwością sprawdzimy nie tylko takie dane jak cena towaru, ale w wygodny sposób możemy kontrolować, ile materiałów mamy jeszcze w zapasie, które zamówienia należy złożyć jak najszybciej, a z którymi możemy wstrzymać się jeszcze przez kilka dni. Kolektor nie tylko ułatwia pracę załodze sklepu, ale także wspiera dbanie o jakość świadczonych usług. Dzięki łatwej kontroli zaopatrzenia możemy bez trudu przeanalizować, które produkty są najczęściej kupowane i zapewnić ich ciągłą dostępność tak, by klient nie opuścił sklepu bez planowanych zakupów. Kolektor danych jest doskonałą pomocą podczas przeprowadzania inwentaryzacji w magazynach, ale też biurach, ponieważ zczytywanie oraz eksport danych do zewnętrznych aplikacji przebiega sprawnie, a uzyskane informacje na temat środków trwałych można w łatwy sposób sortować lub grupować.

Wygoda i łatwość obsługi

Kolektory danych posiadają oprogramowanie (np. Windows), które bezproblemowo współpracuje z większością popularnych programów magazynowo-sprzedażowych. Z reguły wyposażone są w dotykowy ekran, pozwalają też na zdalną komunikację przez Wi-Fi, USB lub Bluetooth. Wbudowany aparat fotograficzny przydaje się wszędzie tam, gdzie istnieje duża rotacja paczek – przy jego pomocy można w szybki sposób udokumentować uszkodzenia przesyłki lub towaru. Jest to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się między innymi w firmach kurierskich. Inne cechy urządzenia, na które warto zwrócić uwagę, to szeroki zakres temperatury pracy (od -20◦C do 60◦C), slot na kartę pamięci, a także obszerna pamięć wewnętrzna. Mimo wielu opcji, urządzenia te są wyposażone w oprogramowanie łatwe w obsłudze i pracownicy bez trudności wdrożą się do działania z ich użyciem. Niezaprzeczalnym atutem jest także ich kompaktowość – są niewielkie, więc można je zawsze mieć pod ręką. Dlatego też inwestycja w kolektor danych szybko się zwróci dzięki zdecydowanej oszczędności czasu pracowników.

Urządzenia najwyższej jakości

Wybór modeli jest tak duży, że każdy znajdzie taki, który będzie w pełni zaspokajał jego potrzeby. Ceny prostych wersji zaczynają się już od około 1 500 zł, bardziej wyspecjalizowane urządzenia to wydatek rzędu nawet 7 000 zł. Niezależnie jednak od ceny, każdy model wykonany jest z najwyższej jakości półfabrykatów, a kolektory danych dostępne w naszej ofercie cechuje także wysoka szczelność, jak również odporność na upadki.

KOLEKTOR DANYCH PDA CL7202G1

KOLEKTOR DANYCH PDA CL7202G1

3 291,87 zł (brutto: 4 049,00 zł )
szt.
zobacz więcej
 • nowość
KOLEKTOR DANYCH ARGOX PA-60

KOLEKTOR DANYCH ARGOX PA-60

Producent: Argox
1 665,85 zł (brutto: 2 049,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Kolektor danych Cipherlab CPT 8300

Kolektor danych Cipherlab CPT 8300

Producent: CipherLab
1 625,20 zł (brutto: 1 999,00 zł )
szt.
zobacz więcej
KOLEKTOR DANYCH CPT 8001

KOLEKTOR DANYCH CPT 8001

Producent: CipherLab
1 178,05 zł (brutto: 1 449,00 zł )
szt.
zobacz więcej
KOLEKTOR DANYCH CPT 8200

KOLEKTOR DANYCH CPT 8200

1 421,95 zł (brutto: 1 749,00 zł )
szt.
zobacz więcej
KOLEKTOR DANYCH CPT 8400

KOLEKTOR DANYCH CPT 8400

Producent: CipherLab
1 852,85 zł (brutto: 2 279,00 zł )
szt.
zobacz więcej
KOLEKTOR DANYCH MEMOR X3

KOLEKTOR DANYCH MEMOR X3

Producent: DATALOGIC
1 625,20 zł (brutto: 1 999,00 zł )
szt.
zobacz więcej
KOLEKTOR DANYCH SYMBOL MC9200

KOLEKTOR DANYCH SYMBOL MC9200

Producent: Motorola
6 909,76 zł (brutto: 8 499,00 zł )
szt.
zobacz więcej
KOLEKTOR DANYCH ZEBEX Z-2170

KOLEKTOR DANYCH ZEBEX Z-2170

1 462,60 zł (brutto: 1 799,00 zł )
szt.
zobacz więcej
KOLEKTOR DANYCH ZEBEX Z-9000

KOLEKTOR DANYCH ZEBEX Z-9000

Producent: Elzab
1 137,40 zł (brutto: 1 399,00 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl