do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana


Kasy i urządzenia fiskalne w Krakowie

Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 607 985 314
kom. 607 707 152

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: szp@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl
Znajdź nas w Krakowie

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT

Ostatnio na blogu
Czym się różni czytnik kodów od kolektora danych?

Czytnik kodów i kolektor danych to urządzenia powszechnie wykorzystywane w handlu do odczytywania kodów kresowych znajdujących się na produktach. Choć bywają ze sobą mylone, to warto wiedzieć, że oba urządzenia nie są ze sobą tożsame. Czym się od siebie różnią? O tym w artykule!

Drukarka fiskalna to urządzenie służące do ewidencji sprzedaży detalicznej dla celów rozliczeń podatkowych. Zadaniem drukarki fiskalnej jest wydruk paragonu fiskalnego lub faktury dla kupującego, w odróżnieniu od kasy, drukarka fiskalna nie zachowa w pamięci transakcji na potrzeby rachunkowe. To znaczy, nie będzie ewidencjonować sprzedaży dla celów podatku dochodowego (PIT lub CIT) oraz podatku od towarów i usług (VAT) sprzedawcy. Jej rola sprowadza się wyłącznie do wytworzenia fizycznego dokumentu dla nabywcy oraz druku kontrolnego, który pozostaje dla sprzedawcy do obowiązkowego przechowywania przez okres pięciu lat. Co ważne, drukarka do ewidencjonowania sprzedaży wymaga oprogramowania sprzedażowego.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Drukarki fiskalne nie są urządzeniami samodzielnymi. Ich rolą jest drukowanie paragonów lub faktur z kasy fiskalnej. Sama kasa może być samodzielnym urządzeniem, wyposażonym w drukarkę fiskalną lub funkcjonująca bez niej. Do nowocześniejszych rozwiązań należą kasoterminale płatnicze lub kasy fiskalne online — mobilne lub jako aplikacje dostępne sieciowo. Drukarka mobilna może zostać dołączone jako urządzenie peryferyjne do wszystkich tych klas rozwiązań. 

Drukarki fiskalne podlegają homologacji, czyli prawnemu zezwoleniu na wykorzystanie dla celów ewidencji sprzedaży. Homologację wydaje Ministerstwo Finansów dla określonego modelu sprzętu. Z tego powodu liczba dostępnych modeli tych urządzeń fiskalnych jest ograniczona do kilku sztuk. W naszej ofercie znajdują się urządzenia renomowanych producentów ELZAB, Posnet i Novitus. Zapraszamy do naszego lokalu w Krakowie.

Przenośne drukarki fiskalne online

Rozwiązania online stają się coraz bardziej popularne. Zamiast łączyć wszystko kablem, korzystamy z wifi i sieci komórkowych, aby skomunikować wszystkie urządzenia ze sobą. Dostosowane są do tego nowe generacje drukarek online, które potrafią dzięki temu wygodnie obsługiwać kilka kas fiskalnych, zarówno fizycznych jak i programowych.

Drukarki fiskalne online wyposażone we własną baterię mogą pracować niezależnie od bieżącego źródła zasilania. Pozwala to na wygodną i ergonomiczną aranżację biura oraz wygodniejszy dostęp do wydruków dla wielu stanowisk sprzedażowych.

Ulgi na zakup drukarki fiskalnej

Przedsiębiorca, który nabywa drukarkę fiskalną ma prawo otrzymać zwrot 90% poniesionych w związku z tym kosztów netto, jednakże nie więcej niż 700 zł. To jednak nie wszystko, przedsiębiorca ubiegający się o ulgę musi spełnić następujące warunki:

  • rozpocząć ewidencjonowanie sprzedaży z wykorzystaniem kasy fiskalnej zgodnie z obowiązującym terminem - jeśli takiemu wymogowi podlega;
  • rozpocząć dobrowolne ewidencjonowanie sprzedaży fiskalnej z wykorzystaniem kasy rejestrującej — jeżeli nie podlega obowiązku ustawowemu w tym zakresie, ani nie prowadził dotąd rejestracji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej;
  • dysponować dowodem zakupu kasy fiskalnej i zapłaty całej wynikającej z tego należności; 

Ceny drukarek fiskalnych są uzależnione od dostępnego modelu i zawartych w nich funkcjonalności. Warto wybrać urządzenie, które będzie najlepiej spełniać potrzeby danej jednostki handlowej, uwzględniać liczbę stanowisk sprzedażowych oraz praktykę obsługi klientów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl