do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana


Kasy i urządzenia fiskalne w Krakowie

Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 607 985 314
kom. 607 707 152

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: szp@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl
Znajdź nas w Krakowie

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej w 2018

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej w 2018

W 2018 roku sporym zmianom ulegną przepisy dotyczące obowiązku posiadania urządzeń rejestrujących sprzedaż (kas fiskalnych) przez polskich przedsiębiorców. Ustawodawca w znaczący sposób rozszerzył zakres czynności objętych koniecznością ewidencjonowania za pomocą kasy fiskalnej niezależnie od wysokości obrotu podatnika, wprowadzono również spore modyfikacje w obrębie przepisów regulujących możliwość uzyskania zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Poniżej prezentujemy informacje na temat tego, jakie zmiany odnośnie kas fiskalnych wejdą w życie w 2018 roku.

Kasy fiskalne 2018 - najważniejsze zmiany w przepisach

Poza koniecznością zaopatrzenia się w kasę fiskalną online zgodną z wymaganiami technicznymi określonymi przez Ministerstwo Rozwoju i Finansów, podatników czeka w 2018 roku kilka ważnych zmian wynikających z modyfikacji wprowadzonych do obowiązujących dotychczas regulacji prawnych. Najistotniejsze z tych zmian obejmują między innymi:

  • utworzenie Centralnego Repozytorium Kas (CRK), czyli systemu informatycznego, który będzie prowadzony przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Główną funkcją tego systemu będzie gromadzenie przesyłanych przez wszystkie kasy fiskalne danych o transakcjach dokonywanych za ich pomocą. Ponadto CRK będzie służyć do fiskalizacji kas rejestrujących, automatycznie będzie też nadawać poszczególnym kasom numery ewidencyjne. W praktyce oznacza to zniesienie obowiązku zgłaszania danej kasy fiskalnej do Urzędu Skarbowego w celu jej fiskalizacji.

  • zakończenie archiwizacji paragonów w postaci papierowej - po wejściu w życie nowych regulacji przechowywanie paragonów będzie odbywać się jedynie w formie elektronicznej (w pamięci chronionej i w pamięci fiskalnej). Ponadto konsumenci uzyskają możliwość otrzymania paragonu w wersji elektronicznej w standardzie określonym przez ustawodawcę.

  • powiązanie sposobu zapisu elektronicznych dokumentów fiskalnych i niefiskalnych generowanych przez kasy rejestrujące z logicznymi strukturami JPK (Jednolitego Pliku Kontrolnego).

Kogo dotyczy obowiązek od 2018 roku?

Zgodnie z zasadą ogólną obowiązek posiadania kasy fiskalnej i rejestrowania sprzedaży za jej pomocą dotyczy wszystkich podmiotów gospodarczych (niezależnie od ich wielkości oraz wysokości obrotu), które sprzedają produkty lub usługi osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej oraz rolnikom ryczałtowym. Co jednak bardzo istotne, ustawa o kasach fiskalnych przewiduje możliwość uzyskania zwolnienia z tego obowiązku w określonych sytuacjach - jednakże tylko do 31 grudnia 2018 roku.

Kasy fiskalne zgodne z aktualnymi przepisami

Zwolnienie z posiadania urządzenia fiskalnego - kiedy może mieć miejsce?

Aktualnie obowiązujące rozporządzenie w sprawie kas fiskalnych w zakresie możliwości uzyskania zwolnienia z obowiązku rejestrowania sprzedaży za pomocą urządzenia fiskalnego (Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20.12.2017 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących) przewiduje następujące sytuacje, w których nie ma obowiązku ewidencjonowania obrotu:

  • jeśli obrót podatnika zrealizowany na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych był w poprzednim roku podatkowym nie wyższy, niż 20 000 złotych. W przypadku osób rozpoczynających dostawę towarów lub świadczenie usług w poprzednim roku podatkowym na rzecz wyżej wspomnianych rodzajów odbiorców, obrót liczony jest w proporcji do okresu wykonywania tych czynności w poprzednim roku podatkowym;

  • jeżeli przewidywany obrót podatnika (obliczany w proporcji do okresu wykonywania czynności), który rozpoczął dostawę towarów lub świadczenie usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych po 31. grudnia 2017 r., nie przekroczy w danym roku podatkowym kwoty 20 000 złotych;

  • jeżeli podatnik rozpoczął po 31 grudnia 2017 dostawę towarów lub świadczenie usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, a jego przewidywany udział procentowy obrotu jest wyższy, niż 80% za okres pierwszych 6 miesięcy danego roku podatkowego lub za okres do końca roku, jeśli okres wykonywania tych czynności jest krótszy, niż 6 miesięcy;

  • jeżeli jednostki samorządu terytorialnego w zakresie czynności wykonywanych przez ich jednostki organizacyjne korzystały ze zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej na dzień 31 grudnia 2016;

  • jeżeli podatnik dokonuje dostawy towarów lub świadczy usługi zwolnione z obowiązku ewidencjonowania, a udział obrotu z tytułu czynności podlegających zwolnieniu w całkowitym obrocie podatnika realizowanym na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych był w poprzednim roku podatkowym wyższy, niż 80%. Do czynności zwolnionych z ewidencjonowania należą między innymi: usługi związane z rolnictwem oraz chowem i hodowlą zwierząt, z wyłączeniem usług weterynaryjnych (z wyjątkiem usług podkuwania koni), usługi związane z odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków, usługi związane ze zbieraniem odpadów niebezpiecznych, transport drogowy pasażerski pojazdami napędzanymi siłą mięśni ludzkich lub ciągnionymi przez zwierzęta, usługi finansowe i ubezpieczeniowe z wyłączeniem usług w zakresie wymiany walut świadczonych przez inne podmioty niż banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe, czynności notarialne, usługi administracji publicznej i obrony narodowej, usługi w zakresie obowiązkowych zabezpieczeń społecznych, usługi związane z obsługą rynku nieruchomości, jeżeli świadczenie tych usług w całości zostało udokumentowane fakturą i usługi wykonywane przez komornika sądowego w ramach czynności egzekucyjnych lub innych czynności przekazanych do kompetencji komornika sądowego na podstawie odrębnych przepisów.

Jakie urządzenia wybrać?

Podstawowym i najważniejszym kryterium wyboru urządzenia rejestrującego zawsze powinien być rodzaj prowadzonej działalności, nigdy zaś cena. Z racji możliwości uzyskania ulgi na zakup kas rejestrujących (do 90% ich ceny netto, jednak nie więcej, niż 700 zł netto na każde urządzenie) obciążenie finansowe jest znacznie mniej dotkliwe dla przedsiębiorcy. Najlepsze kasy fiskalne to takie, które pozwolą swobodnie i bezproblemowo prowadzić działalność bez skupiania się na działaniu samego urządzenia. Z tego względu w naszym sklepie oferujemy szeroki wybór urządzeń fiskalnych każdego typu - od niewielkich, kompaktowych kas fiskalnych wyposażonych w trwałe baterie, idealnych do taksówek czy innej działalności wymagającej mobilności, po duże drukarki fiskalne przeznaczone dla sklepów wielkopowierzchniowych, w których generowane są tysiące paragonów każdego dnia.

Ostatnio na blogu
Czym się różni czytnik kodów od kolektora danych?

Czytnik kodów i kolektor danych to urządzenia powszechnie wykorzystywane w handlu do odczytywania kodów kresowych znajdujących się na produktach. Choć bywają ze sobą mylone, to warto wiedzieć, że oba urządzenia nie są ze sobą tożsame. Czym się od siebie różnią? O tym w artykule!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl