do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
 1. Kasy Fiskalne
 2. Drukarki Fiskalne
 3. Drukarki Niefiskalne
 4. Terminale Płatnicze Rok za darmo!
 5. Wagi
 6. Terminale POS
 7. Oprogramowanie
 8. Czytniki kodów kreskowych
 9. Szuflady kasowe
 10. Metkownice
 11. Kolektory Danych
 12. Blog


Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 507 063 698
kom. 607 707 152
tel. 12 292 24 82

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: ko@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT Urządzenia według działalności

Kasy fiskalne - kogo obowiązują nowe przepisy 2018
Kasy fiskalne - kogo obowiązują nowe przepisy 2018

Liczba rodzajów działalności gospodarczej oraz branż wymagających stosowania kas fiskalnych stale rośnie. Wprowadzone w ubiegłym roku przepisy jeszcze bardziej rozszerzyły i tak już pojemną listę firm, które stosować muszą kasy fiskalne do ewidencji swojego codziennego obrotu. Co właściwie wiadomo na temat tych zmian? Jak się do nich przygotować?Po co to wszystko? Rządowy program fiskalizacji ma na celu znaczne uszczelnienie państwowego budżetu. Obrót prowadzony przy użyciu urządzeń rejestrujących pozwala bowiem na zmniejszenie tak zwanej szarej strefy - a więc działań niezgodnych z prawem, uszczuplających budżet. Przechodząc do konkretów - jakie firmy mają obowiązek posiadania kasy fiskalnej od 2018?

Wesołe miasteczka, cyrki i parki rozrywki.

Od teraz nie wystarczy już sprzedawanie biletów wstępu gościom danego miejsca - nowy obowiązek zakłada, że do każdej wejściówki musi zostać dołączony również paragon fiskalny. Co ważne, dotyczy to nie tylko samych biletów, ale także wszelkiego rodzaju innych usług dostępnych na terenie danej firmy, jak choćby napoje czy popcorn.

Kasy fiskalne również w klubach i salach tanecznych

Sobotni wieczór i wejściówki do klubu sprzedawane razem z paragonami fiskalnymi? Tak od teraz to będzie wyglądać. Co ważne, podobnie jak w przypadku cyrków i parków rozrywki, tak i w klubach muzycznych fiskalizacji podlegać będzie nie tylko sama  sprzedaż biletów, ale również wszelkiego typu usług dodatkowych. Czyli - sprzedaż alkoholu, przekąsek oraz wszelkie inne elementy od teraz podlegają fiskalizacji.Jakie PKD obejmie zmiana przepisów?

 • 90.01.Z
 • 93.29.Z
 • 66.12.Z (kantory)

Do kiedy należy wdrożyć kasy fiskalne?

Kasy fiskalne w wyżej wspomnianych przedsiębiorstwach muszą być stosowane już od 1 kwietnia 2018. I to nie żart - za każdą, nawet najdrobniejszą usługę w wyżej wymienionych firmach, właściciel lub sprzedawca od teraz będzie mieć obowiązek wydania stosownego dokumentu - paragonu fiskalnego.Tak naprawdę czasu pozostało niewiele, bo ledwie kilka tygodni. Sam wybór kasy fiskalnej, a także późniejsze jej wdrożenie czy nauka obsługi tego urządzenia to procesy naprawdę czasochłonne. A dodajmy do tego jeszcze konieczność wprowadzenia zupełnie nowych procedur do pracy przedsiębiorstwa.Do nowych przepisów zastosować się musi każdy prowadzący przedsiębiorstwo z wyżej wymienionych branż. Nie ma znaczenia wielkość obrotu.Ile kosztuje zakup kasy fiskalnej? Najprostsze urządzenia w naszym sklepie kupić można za mniej niż 600 złotych. Wydatek niemały, ale przynajmniej daje pewność, że od tej pory wszystko będzie się odbywało zgodnie z prawem. Dodatkowo, warto pamiętać o tym, że przy zakupie pierwszego urządzenia fiskalnego w historii firmy można skorzystać z refundacji kosztów. Zwrot może wynieść nawet do 90% od ceny netto wybranego modelu (uwaga - nie więcej niż 700 złotych), co jest pewnym ułatwieniem.

Ostatnio na blogu
Podatek VAT w gastronomii: czy to się opłaca?

Rozpoczynając działalność gastronomiczną, tak jak w przypadku każdego innego biznesu, musisz wybrać formę opodatkowania, czyli zdecydować, jak będziesz się rozliczać z podatku dochodowego. Kolejna decyzja dotyczy podatku VAT. Możesz skorzystać ze zwolnienia podmiotowego albo zarejestrować się na potrzeby VAT. Które rozwiązanie jest lepsze? Czy VAT w gastronomii się opłaca?

Przegląd kas fiskalnych co ma do wyboru przedsiębiorca w 2019 roku

Przepisy prawa, a konkretnie ustawa o podatku od towarów i usług, wymagają od wielu przedsiębiorców rejestracji sprzedaży z wykorzystaniem kas fiskalnych. Zasady te dotyczą przede wszystkim firm, które prowadzą sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kas fiskalnych, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą dobrać urządzenie optymalnie dopasowane do potrzeb prowadzonej działalności. W tym artykule znajduje się przegląd kas fiskalnych - różne modele dla wielu rodzajów działalności. Zapraszamy do lektury. 

Kasy fiskalne w 2019 roku. Nowe rozporządzenie dotyczące ewidencji i zwolnień

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2018 r. poz. 2519 ) wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku. Okres obowiązywania nowych przepisów to trzy lata, to jest do 31 grudnia 2021 roku. Wprowadzone zarządzenia różnią się od poprzednich w kilku aspektach, jednak duża część pozostała niezmieniona w treści rozporządzenia. Kasy fiskalne to ciągły obowiązek większej części polskich przedsiębiorców prowadzących obrót usług i towarów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl