do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana


Kasy i urządzenia fiskalne w Krakowie

Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 607 985 314
kom. 607 707 152

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: szp@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl
Znajdź nas w Krakowie

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT

Kasy fiskalne - kogo obowiązują nowe przepisy 2018

Kasy fiskalne - kogo obowiązują nowe przepisy 2018

Liczba rodzajów działalności gospodarczej oraz branż wymagających stosowania kas fiskalnych stale rośnie. Wprowadzone w ubiegłym roku przepisy jeszcze bardziej rozszerzyły i tak już pojemną listę firm, które stosować muszą kasy fiskalne do ewidencji swojego codziennego obrotu. Co właściwie wiadomo na temat tych zmian? Jak się do nich przygotować?Po co to wszystko? Rządowy program fiskalizacji ma na celu znaczne uszczelnienie państwowego budżetu. Obrót prowadzony przy użyciu urządzeń rejestrujących pozwala bowiem na zmniejszenie tak zwanej szarej strefy - a więc działań niezgodnych z prawem, uszczuplających budżet. Przechodząc do konkretów - jakie firmy mają obowiązek posiadania kasy fiskalnej od 2018?

Wesołe miasteczka, cyrki i parki rozrywki.

Od teraz nie wystarczy już sprzedawanie biletów wstępu gościom danego miejsca - nowy obowiązek zakłada, że do każdej wejściówki musi zostać dołączony również paragon fiskalny. Co ważne, dotyczy to nie tylko samych biletów, ale także wszelkiego rodzaju innych usług dostępnych na terenie danej firmy, jak choćby napoje czy popcorn.

Kasy fiskalne również w klubach i salach tanecznych

Sobotni wieczór i wejściówki do klubu sprzedawane razem z paragonami fiskalnymi? Tak od teraz to będzie wyglądać. Co ważne, podobnie jak w przypadku cyrków i parków rozrywki, tak i w klubach muzycznych fiskalizacji podlegać będzie nie tylko sama  sprzedaż biletów, ale również wszelkiego typu usług dodatkowych. Czyli - sprzedaż alkoholu, przekąsek oraz wszelkie inne elementy od teraz podlegają fiskalizacji.Jakie PKD obejmie zmiana przepisów?

  • 90.01.Z
  • 93.29.Z
  • 66.12.Z (kantory)

Do kiedy należy wdrożyć kasy fiskalne?

Kasy fiskalne w wyżej wspomnianych przedsiębiorstwach muszą być stosowane już od 1 kwietnia 2018. I to nie żart - za każdą, nawet najdrobniejszą usługę w wyżej wymienionych firmach, właściciel lub sprzedawca od teraz będzie mieć obowiązek wydania stosownego dokumentu - paragonu fiskalnego.Tak naprawdę czasu pozostało niewiele, bo ledwie kilka tygodni. Sam wybór kasy fiskalnej, a także późniejsze jej wdrożenie czy nauka obsługi tego urządzenia to procesy naprawdę czasochłonne. A dodajmy do tego jeszcze konieczność wprowadzenia zupełnie nowych procedur do pracy przedsiębiorstwa.Do nowych przepisów zastosować się musi każdy prowadzący przedsiębiorstwo z wyżej wymienionych branż. Nie ma znaczenia wielkość obrotu.Ile kosztuje zakup kasy fiskalnej? Najprostsze urządzenia w naszym sklepie kupić można za mniej niż 600 złotych. Wydatek niemały, ale przynajmniej daje pewność, że od tej pory wszystko będzie się odbywało zgodnie z prawem. Dodatkowo, warto pamiętać o tym, że przy zakupie pierwszego urządzenia fiskalnego w historii firmy można skorzystać z refundacji kosztów. Zwrot może wynieść nawet do 90% od ceny netto wybranego modelu (uwaga - nie więcej niż 700 złotych), co jest pewnym ułatwieniem.

Ostatnio na blogu
Czym się różni czytnik kodów od kolektora danych?

Czytnik kodów i kolektor danych to urządzenia powszechnie wykorzystywane w handlu do odczytywania kodów kresowych znajdujących się na produktach. Choć bywają ze sobą mylone, to warto wiedzieć, że oba urządzenia nie są ze sobą tożsame. Czym się od siebie różnią? O tym w artykule!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl