do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana


Kasy i urządzenia fiskalne w Krakowie

Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 607 985 314
kom. 607 707 152

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: szp@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl
Znajdź nas w Krakowie

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT

Fiskalline, czyli nowoczesne kasy online

Fiskalline, czyli nowoczesne kasy online

Każdy, kto prowadzi sprzedaż towarów lub usług, musi rejestrować transakcje za pomocą kasy fiskalnej. Do niedawna większość przedsiębiorców wykorzystywała w tym celu kasy z papierowym lub elektronicznym zapisem kopii. W przypadku takich kas wszystkie informacje były archiwizowane, jednakże dotarcie do nich zabierało sporo czasu. Obecnie coraz popularniejszym rozwiązaniem są kasy online, które na bieżąco przesyłają informacje o dokonanych transakcjach do Centralnego Repozytorium Kas. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że wymiana kas na nowe modele będzie obowiązkiem każdego przedsiębiorcy.

Wymiana kasy fiskalnej na kasę online

Wielu właścicieli firm obawia się, że będą musieli pozbyć się nowych i sprawnie funkcjonujących urządzeń. Tymczasem to nie do końca prawda. Owszem, zakup kasy online we wskazanych przez rząd terminach będzie naszym obowiązkiem. Niemniej jednak, w przypadku urządzeń, które wciąż nadają się do eksploatacji, będzie możliwe korzystanie z nich aż do chwili ich wyeksploatowania. Warto w tym miejscu wspomnieć również o tym, że kasy „starego typu” będą obecnie w sprzedaży jedynie do końca grudnia tego roku (kasy z zapisem papierowym), oraz do 31 grudnia 2022 roku (kasy z zapisem elektronicznym).

Zakres i cel zmian

Celem zmian kas fiskalnych na nowoczesne kasy online ma być lepsza kontrola i uszczelnienie systemu podatkowego. Obecnie nasze państwo traci sporo pieniędzy za sprawą wykorzystywania przez nieuczciwych przedsiębiorców tzw. luki w podatku VAT. To jednak nie wszystko. Zmiany mają pozytywnie wpłynąć również na komfort klientów. Ich celem jest bowiem zwiększenie akceptacji płatności bezgotówkowych. Zmiana kas fiskalnych na kasy online pozwoli nie tylko lepiej kontrolować uczciwość przedsiębiorców, ale również gromadzić cenne dane analityczne.

Akty prawne

Wprowadzenie kas fiskalnych online narzucone zostało na przedsiębiorców na mocy dwóch projektów aktów prawnych. Pierwszy z nich to projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Prawo o miarach. Drugi zaś to Projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące.

Branże objęte koniecznością wymiany kasy fiskalnej

Docelowo, konieczność wymiany starego rodzaju kas na kasy fiskalne online dotknie wszystkie branże. Warto jednak wiedzieć, że nie będą to zmiany wprowadzane jednocześnie. Ze względu na nadużycia, jakie obserwuje się w niektórych branżach, będą one zmuszone do szybszego wprowadzenia nowego rodzaju kas. I tak, od 1 stycznia 2019 roku kasy online muszą wprowadzić firmy zajmujące się usługami motoryzacyjnymi i sprzedażą paliw. Od lipca 2019 roku wymiana kas stanie się konieczna w branży budowlanej oraz w gastronomii, zaś od 1 stycznia 2020 kasy będą wprowadzane w branży usługowej i kosmetycznej.

Fiskalline - wymiana kas online w Krakowie

Jeśli prowadzisz biznes w branży, która wymaga od ciebie wymiany kasy na model online i zastanawiasz się gdzie znajdziesz firmę, która zaoferuje ci szeroki wybór modeli w dobrych cenach, koniecznie zapoznaj się z ofertą Fiskalline. Firma ta oferuje kasy online w Krakowie. Wyróżnia się bardzo szerokim wyborem kas fiskalnych dla gastronomii, handlu i usług oraz konkurencyjnymi cenami.

Ostatnio na blogu
Czym się różni czytnik kodów od kolektora danych?

Czytnik kodów i kolektor danych to urządzenia powszechnie wykorzystywane w handlu do odczytywania kodów kresowych znajdujących się na produktach. Choć bywają ze sobą mylone, to warto wiedzieć, że oba urządzenia nie są ze sobą tożsame. Czym się od siebie różnią? O tym w artykule!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl