do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
 1. Kasy Fiskalne
 2. Drukarki Fiskalne
 3. Drukarki Niefiskalne
 4. Terminale Płatnicze Rok za darmo!
 5. Wagi
 6. Terminale POS
 7. Oprogramowanie
 8. Czytniki kodów kreskowych
 9. Szuflady kasowe
 10. Metkownice
 11. Kolektory Danych
 12. Blog


Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 507 063 698
kom. 607 707 152
tel. 12 292 24 82

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: ko@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT Urządzenia według działalności

Fiskalline, czyli nowoczesne kasy online
Fiskalline, czyli nowoczesne kasy online

Każdy, kto prowadzi sprzedaż towarów lub usług, musi rejestrować transakcje za pomocą kasy fiskalnej. Do niedawna większość przedsiębiorców wykorzystywała w tym celu kasy z papierowym lub elektronicznym zapisem kopii. W przypadku takich kas wszystkie informacje były archiwizowane, jednakże dotarcie do nich zabierało sporo czasu. Obecnie coraz popularniejszym rozwiązaniem są kasy online, które na bieżąco przesyłają informacje o dokonanych transakcjach do Centralnego Repozytorium Kas. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że wymiana kas na nowe modele będzie obowiązkiem każdego przedsiębiorcy.

Wymiana kasy fiskalnej na kasę online

Wielu właścicieli firm obawia się, że będą musieli pozbyć się nowych i sprawnie funkcjonujących urządzeń. Tymczasem to nie do końca prawda. Owszem, zakup kasy online we wskazanych przez rząd terminach będzie naszym obowiązkiem. Niemniej jednak, w przypadku urządzeń, które wciąż nadają się do eksploatacji, będzie możliwe korzystanie z nich aż do chwili ich wyeksploatowania. Warto w tym miejscu wspomnieć również o tym, że kasy „starego typu” będą obecnie w sprzedaży jedynie do końca grudnia tego roku (kasy z zapisem papierowym), oraz do 31 grudnia 2022 roku (kasy z zapisem elektronicznym).

Zakres i cel zmian

Celem zmian kas fiskalnych na nowoczesne kasy online ma być lepsza kontrola i uszczelnienie systemu podatkowego. Obecnie nasze państwo traci sporo pieniędzy za sprawą wykorzystywania przez nieuczciwych przedsiębiorców tzw. luki w podatku VAT. To jednak nie wszystko. Zmiany mają pozytywnie wpłynąć również na komfort klientów. Ich celem jest bowiem zwiększenie akceptacji płatności bezgotówkowych. Zmiana kas fiskalnych na kasy online pozwoli nie tylko lepiej kontrolować uczciwość przedsiębiorców, ale również gromadzić cenne dane analityczne.

Akty prawne

Wprowadzenie kas fiskalnych online narzucone zostało na przedsiębiorców na mocy dwóch projektów aktów prawnych. Pierwszy z nich to projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Prawo o miarach. Drugi zaś to Projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące.

Branże objęte koniecznością wymiany kasy fiskalnej

Docelowo, konieczność wymiany starego rodzaju kas na kasy fiskalne online dotknie wszystkie branże. Warto jednak wiedzieć, że nie będą to zmiany wprowadzane jednocześnie. Ze względu na nadużycia, jakie obserwuje się w niektórych branżach, będą one zmuszone do szybszego wprowadzenia nowego rodzaju kas. I tak, od 1 stycznia 2019 roku kasy online muszą wprowadzić firmy zajmujące się usługami motoryzacyjnymi i sprzedażą paliw. Od lipca 2019 roku wymiana kas stanie się konieczna w branży budowlanej oraz w gastronomii, zaś od 1 stycznia 2020 kasy będą wprowadzane w branży usługowej i kosmetycznej.

Fiskalline - wymiana kas online w Krakowie

Jeśli prowadzisz biznes w branży, która wymaga od ciebie wymiany kasy na model online i zastanawiasz się gdzie znajdziesz firmę, która zaoferuje ci szeroki wybór modeli w dobrych cenach, koniecznie zapoznaj się z ofertą Fiskalline. Firma ta oferuje kasy online w Krakowie. Wyróżnia się bardzo szerokim wyborem kas fiskalnych dla gastronomii, handlu i usług oraz konkurencyjnymi cenami.

Ostatnio na blogu
Podatek VAT w gastronomii: czy to się opłaca?

Rozpoczynając działalność gastronomiczną, tak jak w przypadku każdego innego biznesu, musisz wybrać formę opodatkowania, czyli zdecydować, jak będziesz się rozliczać z podatku dochodowego. Kolejna decyzja dotyczy podatku VAT. Możesz skorzystać ze zwolnienia podmiotowego albo zarejestrować się na potrzeby VAT. Które rozwiązanie jest lepsze? Czy VAT w gastronomii się opłaca?

Przegląd kas fiskalnych co ma do wyboru przedsiębiorca w 2019 roku

Przepisy prawa, a konkretnie ustawa o podatku od towarów i usług, wymagają od wielu przedsiębiorców rejestracji sprzedaży z wykorzystaniem kas fiskalnych. Zasady te dotyczą przede wszystkim firm, które prowadzą sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kas fiskalnych, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą dobrać urządzenie optymalnie dopasowane do potrzeb prowadzonej działalności. W tym artykule znajduje się przegląd kas fiskalnych - różne modele dla wielu rodzajów działalności. Zapraszamy do lektury. 

Kasy fiskalne w 2019 roku. Nowe rozporządzenie dotyczące ewidencji i zwolnień

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2018 r. poz. 2519 ) wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku. Okres obowiązywania nowych przepisów to trzy lata, to jest do 31 grudnia 2021 roku. Wprowadzone zarządzenia różnią się od poprzednich w kilku aspektach, jednak duża część pozostała niezmieniona w treści rozporządzenia. Kasy fiskalne to ciągły obowiązek większej części polskich przedsiębiorców prowadzących obrót usług i towarów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl