do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana


Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 507 063 698
kom. 607 707 152
tel. 12 292 24 82

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: ko@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT

Zmiany w przepisach kas fiskalnych w 2018 roku
Zmiany w przepisach kas fiskalnych w 2018 roku

Z początkiem 2018 roku mają wejść w życie nowe przepisy dotyczące kas fiskalnych – zostaną wprowadzone między innymi kasy online, zmienią się przepisy dotyczące paragonów niefiskalnych oraz uruchomiony zostanie Centralny Rejestr Paragonów.

Kto musiał mieć kasę fiskalną w 2017 roku?

Zgodnie z regulacjami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2016 r. poz. 2177) zakres czynności, które muszą być ewidencjonowane przy użyciu urządzenia fiskalnego od pierwszej sprzedaży niezależnie od wysokości obrotu obejmował w 2017 roku:

 • doradztwo podatkowe,
 • usługi świadczone w warsztatach samochodowych,
 • usługi gastronomiczne, wulkanizacyjne, fryzjerskie i kosmetyczne,
 • dostawy gazu płynnego, części do silników, silników spalinowych wewnętrznego spalania w rodzaju stosowanych do napędu pojazdów, nadwozi do pojazdów silnikowych,
 • dostawy przyczep i naczep, kontenerów, części przyczep, naczep i pozostałych pojazdów bez napędu mechanicznego,
 • dostawy części i akcesoriów do pojazdów silnikowych gdzie indziej nieklasyfikowanych (z wyłączeniem motocykli),
 • dostawy silników spalinowych tłokowych wewnętrznego spalania w rodzaju stosowanych w motocyklach,
 • dostawy sprzętu radiowego, telewizyjnego i telekomunikacyjnego z wyłączeniem lamp elektronowych i innych elementów elektronicznych oraz części do aparatów i urządzeń do operowania dźwiękiem i obrazem,
 • dostawy sprzętu fotograficznego (z wyłączeniem części i akcesoriów do sprzętu i wyposażenia fotograficznego),
 • dostawy wyrobów z metali szlachetnych lub z udziałem tych metali, których dostawa nie może korzystać ze zwolnienia od podatku przewidzianego przez Ustawę z 2004 r. o podatku od towarów i usług,
 • dostawy zapisanych oraz niezapisanych nośników danych cyfrowych i analogowych,
 • dostawy wyrobów przeznaczonych do użycia, oferowanych na sprzedaż lub używanych jako paliwa silnikowe albo jako dodatki lub domieszki do paliw silnikowych,
 • dostawy wyrobów tytoniowych i napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,2% oraz napojów alkoholowych będących mieszaniną piwa i napojów bezalkoholowych, w których zawartość alkoholu przekracza 0,5% (wyłączając towary dostarczane na pokładach samolotów),
 • dostawy perfum i wód toaletowych (za wyjątkiem towarów dostarczanych na pokładach samolotów).

E-paragony, transmisja danych online - co zmieni się w przyszłym roku?

Nowa ustawa o kasach fiskalnych przewiduje, że od 1 stycznia 2018 roku kasy fiskalne będą umożliwiać emisję oryginałów paragonów w wersji papierowej oraz elektronicznej. Uzyskanie e-paragonu będzie możliwe po wprowadzeniu kodu nabywcy, który będzie połączony z adresem e-mail kupującego – na ten właśnie adres będą wysyłane e-paragony. Ponadto wszystkie nowo homologowane kasy fiskalne będą przesyłać do repozytorium Ministerstwa Finansów dane o sprzedaży.

Kasa fiskalna we współpracy z terminalem płatniczym

Znowelizowane rozporządzenie dotyczące kas fiskalnych wymaga, by każda kasa była wyposażona w protokół komunikacyjny zapewniający współpracę z terminalem płatniczym oraz być zgodna z opracowanym przez Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego (FROB) standardem terminali płatniczych. Dzięki temu konsumenci będą mogli łatwiej dokonywać płatności bezgotówkowych, a jednocześnie sam system zostanie znacząco uszczelniony z uwagi na poważne utrudnienie możliwości ukrycia realnego dochodu.

Ostatnio na blogu
Czym się różni czytnik kodów od kolektora danych?

Czytnik kodów i kolektor danych to urządzenia powszechnie wykorzystywane w handlu do odczytywania kodów kresowych znajdujących się na produktach. Choć bywają ze sobą mylone, to warto wiedzieć, że oba urządzenia nie są ze sobą tożsame. Czym się od siebie różnią? O tym w artykule!

Zawieszenie działalności: co z przeglądem kasy fskalnej?

Przedsiębiorcy przysługuje prawo do zawieszenia działalność gospodarczej - w dowolnym momencie i bez względu na przyczynę. Z możliwości tej chętnie korzystają właściciele firm borykający się z trudnościami finansowymi czy też prowadzący działalność sezonową. Czy podlegają oni zwolnieniu z ustawowego przeglądu kasy fiskalnej? Jakie są ich obowiązki w tym zakresie po wznowieniu działalności? Jak często powinni dokonywać przeglądu kasy? Ile przyjdzie im zapłacić za serwis? Wyjaśniamy!

Podatek VAT w gastronomii: czy to się opłaca?

Rozpoczynając działalność gastronomiczną, tak jak w przypadku każdego innego biznesu, musisz wybrać formę opodatkowania, czyli zdecydować, jak będziesz się rozliczać z podatku dochodowego. Kolejna decyzja dotyczy podatku VAT. Możesz skorzystać ze zwolnienia podmiotowego albo zarejestrować się na potrzeby VAT. Które rozwiązanie jest lepsze? Czy VAT w gastronomii się opłaca?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl