do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
 1. Kasy Fiskalne
 2. Drukarki Fiskalne
 3. Drukarki Niefiskalne
 4. Terminale Płatnicze Rok za darmo!
 5. Wagi
 6. Terminale POS
 7. Oprogramowanie
 8. Czytniki kodów kreskowych
 9. Szuflady kasowe
 10. Metkownice
 11. Kolektory Danych
 12. Blog


Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 507 063 698
kom. 607 707 152
tel. 12 292 24 82

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: ko@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT Urządzenia według działalności

Zmiany w przepisach kas fiskalnych w 2018 roku
Zmiany w przepisach kas fiskalnych w 2018 roku

Z początkiem 2018 roku mają wejść w życie nowe przepisy dotyczące kas fiskalnych – zostaną wprowadzone między innymi kasy online, zmienią się przepisy dotyczące paragonów niefiskalnych oraz uruchomiony zostanie Centralny Rejestr Paragonów.

Kto musiał mieć kasę fiskalną w 2017 roku?

Zgodnie z regulacjami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2016 r. poz. 2177) zakres czynności, które muszą być ewidencjonowane przy użyciu urządzenia fiskalnego od pierwszej sprzedaży niezależnie od wysokości obrotu obejmował w 2017 roku:

 • doradztwo podatkowe,
 • usługi świadczone w warsztatach samochodowych,
 • usługi gastronomiczne, wulkanizacyjne, fryzjerskie i kosmetyczne,
 • dostawy gazu płynnego, części do silników, silników spalinowych wewnętrznego spalania w rodzaju stosowanych do napędu pojazdów, nadwozi do pojazdów silnikowych,
 • dostawy przyczep i naczep, kontenerów, części przyczep, naczep i pozostałych pojazdów bez napędu mechanicznego,
 • dostawy części i akcesoriów do pojazdów silnikowych gdzie indziej nieklasyfikowanych (z wyłączeniem motocykli),
 • dostawy silników spalinowych tłokowych wewnętrznego spalania w rodzaju stosowanych w motocyklach,
 • dostawy sprzętu radiowego, telewizyjnego i telekomunikacyjnego z wyłączeniem lamp elektronowych i innych elementów elektronicznych oraz części do aparatów i urządzeń do operowania dźwiękiem i obrazem,
 • dostawy sprzętu fotograficznego (z wyłączeniem części i akcesoriów do sprzętu i wyposażenia fotograficznego),
 • dostawy wyrobów z metali szlachetnych lub z udziałem tych metali, których dostawa nie może korzystać ze zwolnienia od podatku przewidzianego przez Ustawę z 2004 r. o podatku od towarów i usług,
 • dostawy zapisanych oraz niezapisanych nośników danych cyfrowych i analogowych,
 • dostawy wyrobów przeznaczonych do użycia, oferowanych na sprzedaż lub używanych jako paliwa silnikowe albo jako dodatki lub domieszki do paliw silnikowych,
 • dostawy wyrobów tytoniowych i napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,2% oraz napojów alkoholowych będących mieszaniną piwa i napojów bezalkoholowych, w których zawartość alkoholu przekracza 0,5% (wyłączając towary dostarczane na pokładach samolotów),
 • dostawy perfum i wód toaletowych (za wyjątkiem towarów dostarczanych na pokładach samolotów).

E-paragony, transmisja danych online - co zmieni się w przyszłym roku?

Nowa ustawa o kasach fiskalnych przewiduje, że od 1 stycznia 2018 roku kasy fiskalne będą umożliwiać emisję oryginałów paragonów w wersji papierowej oraz elektronicznej. Uzyskanie e-paragonu będzie możliwe po wprowadzeniu kodu nabywcy, który będzie połączony z adresem e-mail kupującego – na ten właśnie adres będą wysyłane e-paragony. Ponadto wszystkie nowo homologowane kasy fiskalne będą przesyłać do repozytorium Ministerstwa Finansów dane o sprzedaży.

Kasa fiskalna we współpracy z terminalem płatniczym

Znowelizowane rozporządzenie dotyczące kas fiskalnych wymaga, by każda kasa była wyposażona w protokół komunikacyjny zapewniający współpracę z terminalem płatniczym oraz być zgodna z opracowanym przez Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego (FROB) standardem terminali płatniczych. Dzięki temu konsumenci będą mogli łatwiej dokonywać płatności bezgotówkowych, a jednocześnie sam system zostanie znacząco uszczelniony z uwagi na poważne utrudnienie możliwości ukrycia realnego dochodu.

Ostatnio na blogu
Zawieszenie działalności: co z przeglądem kasy fskalnej?

Przedsiębiorcy przysługuje prawo do zawieszenia działalność gospodarczej - w dowolnym momencie i bez względu na przyczynę. Z możliwości tej chętnie korzystają właściciele firm borykający się z trudnościami finansowymi czy też prowadzący działalność sezonową. Czy podlegają oni zwolnieniu z ustawowego przeglądu kasy fiskalnej? Jakie są ich obowiązki w tym zakresie po wznowieniu działalności? Jak często powinni dokonywać przeglądu kasy? Ile przyjdzie im zapłacić za serwis? Wyjaśniamy!

Podatek VAT w gastronomii: czy to się opłaca?

Rozpoczynając działalność gastronomiczną, tak jak w przypadku każdego innego biznesu, musisz wybrać formę opodatkowania, czyli zdecydować, jak będziesz się rozliczać z podatku dochodowego. Kolejna decyzja dotyczy podatku VAT. Możesz skorzystać ze zwolnienia podmiotowego albo zarejestrować się na potrzeby VAT. Które rozwiązanie jest lepsze? Czy VAT w gastronomii się opłaca?

Przegląd kas fiskalnych co ma do wyboru przedsiębiorca w 2019 roku

Przepisy prawa, a konkretnie ustawa o podatku od towarów i usług, wymagają od wielu przedsiębiorców rejestracji sprzedaży z wykorzystaniem kas fiskalnych. Zasady te dotyczą przede wszystkim firm, które prowadzą sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kas fiskalnych, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą dobrać urządzenie optymalnie dopasowane do potrzeb prowadzonej działalności. W tym artykule znajduje się przegląd kas fiskalnych - różne modele dla wielu rodzajów działalności. Zapraszamy do lektury. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl