do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana


Kasy i urządzenia fiskalne w Krakowie

Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 607 985 314
kom. 607 707 152

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: szp@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl
Znajdź nas w Krakowie

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT

Przenośna a stacjonarna drukarka fiskalna - co się bardziej opłaca?

Przenośna a stacjonarna drukarka fiskalna - co się bardziej opłaca?

Problem dokonania właściwego wyboru fiskalnego urządzenia rejestrującego dotyczy w szczególności nowych firm, które dopiero wchodzą na rynek i dla których koszty prowadzenia działalności mają ogromne znaczenie. Warto jeszcze przed zakupem dowiedzieć się więcej na temat różnic pomiędzy dostępnymi obecnie na rynku rozwiązaniami (kasa fiskalna, drukarka fiskalna) i wybrać takie, które jest lepiej dostosowane do szybko zmieniających się realiów współczesnego rynku.

Kasa fiskalna a drukarka fiskalna - zasadnicze różnice

Kasa fiskalna to najkrócej rzecz biorąc kompletny system, umożliwiający prowadzenie sprzedaży bez konieczności podłączania urządzenia fiskalnego do komputera. Na korzyść tego rozwiązania przemawia względnie niski koszt zakupu, natomiast podstawowe wady to konieczność wprowadzenia do pamięci kasy wszystkich kodów PLU (czyli danych o sprzedawanych towarach i usługach). Ta baza danych nie może już być modyfikowana, a sprzedawca nie może rozpocząć działalności, jeśli baza będzie niepełna.

Drukarka fiskalna natomiast wymaga do prawidłowego działania zewnętrznego systemu sprzedażowo-rozliczeniowego – najczęściej w postaci odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego na komputerze. W przypadku drukarek fiskalnych baza danych znajduje się na komputerze, co pozwala w łatwy sposób zarządzać np. stanami magazynowymi, przygotowywać raporty dotyczące sprzedaży oraz modyfikować sam system sprzedażowy (oprogramowanie) w zależności od aktualnych potrzeb.

Jakie funkcje posiadają drukarki przenośne-mobilne?

Fiskalne drukarki mobilne stanowią szeroką grupę urządzeń przeznaczonych do zastosowania tam, gdzie mobilność urządzenia fiskalnego ma znaczenie. Zwykle mają kompaktowe rozmiary i zasilane są baterią pozwalającą na wydrukowanie co najmniej kilku tysięcy paragonów (co odpowiada kilkunastu godzinom pracy).

Przenośna drukarka fiskalna

Coraz częstszym elementem jest dotykowy ekran, znacząco zwiększający komfort obsługi. Liczba dodatkowych funkcji zależy od konkretnego modelu, ale nawet małe i średnie drukarki mobilne zwykle dają możliwość drukowania faktur VAT, obsługują transakcje elektroniczne, pozwalają drukować grafikę i kody 2D w nagłówku paragonu oraz przypominają o przeglądach okresowych oraz o wykonaniu obowiązkowego raportu dobowego i miesięcznego.

Typowa drukarka stacjonarna

Drukarki stacjonarne z racji konstrukcji oferują więcej funkcji, niż drukarki mobilne, posiadają także większe wyświetlacze i są przeznaczone do obsługi punktów handlowych o dużym obciążeniu punktu kasjerskiego. Wiele drukarek stacjonarnych pozwala zmienić szerokość papieru w zależności od potrzeb, umieszczać na paragonach długie nazwy towarów czy dostosować szerokość czcionki wydruku. Praktycznie każda drukarka stacjonarna pozwala też na zapisywanie kopii paragonów w formie elektronicznej na karcie pamięci.

Dodatkowe funkcje drukarek aptecznych

Mobilna apteczna drukarka fiskalna posiada kilka dodatkowych funkcjonalności, znacznie ułatwiających pracę w aptece. Przykładowe funkcje drukarek aptecznych to między innymi wydruk wyceny leku (także leku robionego), wyceny recepty, zamówienia na lek recepturowy czy sporządzenie raportu kasowego dla apteki.

Ostatnio na blogu
Czym się różni czytnik kodów od kolektora danych?

Czytnik kodów i kolektor danych to urządzenia powszechnie wykorzystywane w handlu do odczytywania kodów kresowych znajdujących się na produktach. Choć bywają ze sobą mylone, to warto wiedzieć, że oba urządzenia nie są ze sobą tożsame. Czym się od siebie różnią? O tym w artykule!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl