do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
 1. Kasy Fiskalne
 2. Drukarki Fiskalne
 3. Drukarki Niefiskalne
 4. Terminale Płatnicze Rok za darmo!
 5. Wagi
 6. Terminale POS
 7. Oprogramowanie
 8. Czytniki kodów kreskowych
 9. Szuflady kasowe
 10. Metkownice
 11. Kolektory Danych
 12. Blog


Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 507 063 698
kom. 607 707 152
tel. 12 292 24 82

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: ko@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT Urządzenia według działalności

Przenośna a stacjonarna drukarka fiskalna - co się bardziej opłaca?
Przenośna a stacjonarna drukarka fiskalna - co się bardziej opłaca?

Problem dokonania właściwego wyboru fiskalnego urządzenia rejestrującego dotyczy w szczególności nowych firm, które dopiero wchodzą na rynek i dla których koszty prowadzenia działalności mają ogromne znaczenie. Warto jeszcze przed zakupem dowiedzieć się więcej na temat różnic pomiędzy dostępnymi obecnie na rynku rozwiązaniami (kasa fiskalna, drukarka fiskalna) i wybrać takie, które jest lepiej dostosowane do szybko zmieniających się realiów współczesnego rynku.

Kasa fiskalna a drukarka fiskalna - zasadnicze różnice

Kasa fiskalna to najkrócej rzecz biorąc kompletny system, umożliwiający prowadzenie sprzedaży bez konieczności podłączania urządzenia fiskalnego do komputera. Na korzyść tego rozwiązania przemawia względnie niski koszt zakupu, natomiast podstawowe wady to konieczność wprowadzenia do pamięci kasy wszystkich kodów PLU (czyli danych o sprzedawanych towarach i usługach). Ta baza danych nie może już być modyfikowana, a sprzedawca nie może rozpocząć działalności, jeśli baza będzie niepełna.

Drukarka fiskalna natomiast wymaga do prawidłowego działania zewnętrznego systemu sprzedażowo-rozliczeniowego – najczęściej w postaci odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego na komputerze. W przypadku drukarek fiskalnych baza danych znajduje się na komputerze, co pozwala w łatwy sposób zarządzać np. stanami magazynowymi, przygotowywać raporty dotyczące sprzedaży oraz modyfikować sam system sprzedażowy (oprogramowanie) w zależności od aktualnych potrzeb.

Jakie funkcje posiadają drukarki przenośne-mobilne?

Fiskalne drukarki mobilne stanowią szeroką grupę urządzeń przeznaczonych do zastosowania tam, gdzie mobilność urządzenia fiskalnego ma znaczenie. Zwykle mają kompaktowe rozmiary i zasilane są baterią pozwalającą na wydrukowanie co najmniej kilku tysięcy paragonów (co odpowiada kilkunastu godzinom pracy).

Przenośna drukarka fiskalna

Coraz częstszym elementem jest dotykowy ekran, znacząco zwiększający komfort obsługi. Liczba dodatkowych funkcji zależy od konkretnego modelu, ale nawet małe i średnie drukarki mobilne zwykle dają możliwość drukowania faktur VAT, obsługują transakcje elektroniczne, pozwalają drukować grafikę i kody 2D w nagłówku paragonu oraz przypominają o przeglądach okresowych oraz o wykonaniu obowiązkowego raportu dobowego i miesięcznego.

Typowa drukarka stacjonarna

Drukarki stacjonarne z racji konstrukcji oferują więcej funkcji, niż drukarki mobilne, posiadają także większe wyświetlacze i są przeznaczone do obsługi punktów handlowych o dużym obciążeniu punktu kasjerskiego. Wiele drukarek stacjonarnych pozwala zmienić szerokość papieru w zależności od potrzeb, umieszczać na paragonach długie nazwy towarów czy dostosować szerokość czcionki wydruku. Praktycznie każda drukarka stacjonarna pozwala też na zapisywanie kopii paragonów w formie elektronicznej na karcie pamięci.

Dodatkowe funkcje drukarek aptecznych

Mobilna apteczna drukarka fiskalna posiada kilka dodatkowych funkcjonalności, znacznie ułatwiających pracę w aptece. Przykładowe funkcje drukarek aptecznych to między innymi wydruk wyceny leku (także leku robionego), wyceny recepty, zamówienia na lek recepturowy czy sporządzenie raportu kasowego dla apteki.

Ostatnio na blogu
Przegląd kas fiskalnych co ma do wyboru przedsiębiorca w 2019 roku

Przepisy prawa, a konkretnie ustawa o podatku od towarów i usług, wymagają od wielu przedsiębiorców rejestracji sprzedaży z wykorzystaniem kas fiskalnych. Zasady te dotyczą przede wszystkim firm, które prowadzą sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kas fiskalnych, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą dobrać urządzenie optymalnie dopasowane do potrzeb prowadzonej działalności. W tym artykule znajduje się przegląd kas fiskalnych - różne modele dla wielu rodzajów działalności. Zapraszamy do lektury. 

Kasy fiskalne w 2019 roku. Nowe rozporządzenie dotyczące ewidencji i zwolnień

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2018 r. poz. 2519 ) wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku. Okres obowiązywania nowych przepisów to trzy lata, to jest do 31 grudnia 2021 roku. Wprowadzone zarządzenia różnią się od poprzednich w kilku aspektach, jednak duża część pozostała niezmieniona w treści rozporządzenia. Kasy fiskalne to ciągły obowiązek większej części polskich przedsiębiorców prowadzących obrót usług i towarów.

Fiskalline, czyli nowoczesne kasy online

Każdy, kto prowadzi sprzedaż towarów lub usług, musi rejestrować transakcje za pomocą kasy fiskalnej. Do niedawna większość przedsiębiorców wykorzystywała w tym celu kasy z papierowym lub elektronicznym zapisem kopii. W przypadku takich kas wszystkie informacje były archiwizowane, jednakże dotarcie do nich zabierało sporo czasu. Obecnie coraz popularniejszym rozwiązaniem są kasy online, które na bieżąco przesyłają informacje o dokonanych transakcjach do Centralnego Repozytorium Kas. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że wymiana kas na nowe modele będzie obowiązkiem każdego przedsiębiorcy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl