do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana


Kasy i urządzenia fiskalne w Krakowie

Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 607 985 314
kom. 607 707 152

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: szp@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl
Znajdź nas w Krakowie

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT

Kasy fiskalne w 2019 roku. Nowe rozporządzenie dotyczące ewidencji i zwolnień

Kasy fiskalne w 2019 roku. Nowe rozporządzenie dotyczące ewidencji i zwolnień

Przepisy, które pozostaną bez zmian

Obrót usługami oraz towarami musi być ewidencjonowany, dlatego też przedsiębiorcy zobowiązani są do wyposażenia działalności w takie urządzenia jak kasa fiskalna. Zwolnienia z kasy fiskalnej w dużej mierze odpowiadają obowiązującym już przepisom. Kluczowe dla przedsiębiorców są zatem informacje na temat przepisów, które obowiązują bez zmian przez kolejne trzy lata, a są to uregulowania dotyczące zwolnienia podmiotowego i przedmiotowo-podmiotowego. Bez zmian obowiązuje więc limit 20 000 złotych dla wysokości obrotu dla podmiotów, które rozpoczynają lub kontynuują prowadzenie działalności oraz dla rolników ryczałtowanych w danym roku podatkowym. Obrót poniżej tej kwoty zwalnia z obowiązku prowadzenia ewidencji. Utrzymany został przepis dotyczący zaliczania wartości dostawy nieruchomości, towarów oraz świadczenia usług do wyznaczonego limitu obrotu. Środki te wliczane są nadal do środków trwałych, wartości niematerialnych oraz prawnych, które podlegają amortyzacji. Nowe prawo nie zmieniło systemu zwolnień podmiotowo-podatkowych dla tych płatników, których działalność wykazuje większy niż 80% wskaźnik udziału wartości dostawy towarów i usług do całości obrotu prowadzonej działalności. Niezmienione zostały przepisy odnośnie zwolnień dla do jednostek samorządu terytorialnego dotyczące szczególnych rozliczeń podatku od towarów i usług, a także zwrotów środków publicznych, które przeznaczone były na realizację projektów przez jednostki samorządu terytorialnego finansowanych ze środków Unii Europejskiej lub od państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu.

Likwidacja zwolnień dla kilku rodzajów działalności

Nowe rozporządzenia wprowadza likwidację zwolnień dla kilku działalności. Zwolnieniu nie podlegają przedsiębiorcy świadczący usługi z zakresu pasażerskiego transportu drogowego napędzanego siłą mięśni ludzkich lub z wykorzystaniem zwierząt, a także transportu rzecznego. Kolejna grupa to podmioty utrzymujące porządek w budynkach i gospodarujące terenami zieleni (wyjątkiem są usługi dotyczące zagospodarowania terenów zielonych). Wprowadzone przepisy likwidują zwolnienie z kasy fiskalnej wobec przyjmowanych przez rewizorów kar pieniężnych za nieprzepisowe korzystanie z komunikacji (brak dokumentu przewodu, upoważnień dla przejazdów bezpłatnych, ulgowych, należności za przewóz osób, rzeczy oraz zwierząt itp.). Przedsiębiorcy muszą dostosować się do nowych przepisów do dnia 1 czerwca 2019 roku.

Kto musi posiadać kasy fiskalne online?

Polski rząd ciągle pracuje nad wprowadzeniem kas fiskalnych online, które zdecydowanie uproszczą funkcjonowanie przedsiębiorstw. Działalności, które jako pierwsze będą zobowiązane do wprowadzenia najnowszych rozwiązań to dystrybucja paliw (stacje paliwowe) oraz usługi motoryzacyjne - mechanicy, wulkanizatorzy itp. Projekty prawne są wciąż w przygotowaniu, dlatego też na szczegóły wprowadzenia takich rozwiązań jak kasy online wciąż trzeba czekać. Można być jedynie pewnym, że zmiany nastąpią wkrótce.

Ostatnio na blogu
Czym się różni czytnik kodów od kolektora danych?

Czytnik kodów i kolektor danych to urządzenia powszechnie wykorzystywane w handlu do odczytywania kodów kresowych znajdujących się na produktach. Choć bywają ze sobą mylone, to warto wiedzieć, że oba urządzenia nie są ze sobą tożsame. Czym się od siebie różnią? O tym w artykule!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl