do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
 1. Kasy Fiskalne
 2. Drukarki Fiskalne
 3. Drukarki Niefiskalne
 4. Terminale Płatnicze Rok za darmo!
 5. Wagi
 6. Terminale POS
 7. Oprogramowanie
 8. Czytniki kodów kreskowych
 9. Szuflady kasowe
 10. Metkownice
 11. Kolektory Danych
 12. Blog


Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 507 063 698
kom. 607 707 152
tel. 12 292 24 82

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: ko@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT Urządzenia według działalności

Kasy fiskalne w 2019 roku. Nowe rozporządzenie dotyczące ewidencji i zwolnień
Kasy fiskalne w 2019 roku. Nowe rozporządzenie dotyczące ewidencji i zwolnień

Przepisy, które pozostaną bez zmian

Obrót usługami oraz towarami musi być ewidencjonowany, dlatego też przedsiębiorcy zobowiązani są do wyposażenia działalności w takie urządzenia jak kasa fiskalna. Zwolnienia z kasy fiskalnej w dużej mierze odpowiadają obowiązującym już przepisom. Kluczowe dla przedsiębiorców są zatem informacje na temat przepisów, które obowiązują bez zmian przez kolejne trzy lata, a są to uregulowania dotyczące zwolnienia podmiotowego i przedmiotowo-podmiotowego. Bez zmian obowiązuje więc limit 20 000 złotych dla wysokości obrotu dla podmiotów, które rozpoczynają lub kontynuują prowadzenie działalności oraz dla rolników ryczałtowanych w danym roku podatkowym. Obrót poniżej tej kwoty zwalnia z obowiązku prowadzenia ewidencji. Utrzymany został przepis dotyczący zaliczania wartości dostawy nieruchomości, towarów oraz świadczenia usług do wyznaczonego limitu obrotu. Środki te wliczane są nadal do środków trwałych, wartości niematerialnych oraz prawnych, które podlegają amortyzacji. Nowe prawo nie zmieniło systemu zwolnień podmiotowo-podatkowych dla tych płatników, których działalność wykazuje większy niż 80% wskaźnik udziału wartości dostawy towarów i usług do całości obrotu prowadzonej działalności. Niezmienione zostały przepisy odnośnie zwolnień dla do jednostek samorządu terytorialnego dotyczące szczególnych rozliczeń podatku od towarów i usług, a także zwrotów środków publicznych, które przeznaczone były na realizację projektów przez jednostki samorządu terytorialnego finansowanych ze środków Unii Europejskiej lub od państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu.

Likwidacja zwolnień dla kilku rodzajów działalności

Nowe rozporządzenia wprowadza likwidację zwolnień dla kilku działalności. Zwolnieniu nie podlegają przedsiębiorcy świadczący usługi z zakresu pasażerskiego transportu drogowego napędzanego siłą mięśni ludzkich lub z wykorzystaniem zwierząt, a także transportu rzecznego. Kolejna grupa to podmioty utrzymujące porządek w budynkach i gospodarujące terenami zieleni (wyjątkiem są usługi dotyczące zagospodarowania terenów zielonych). Wprowadzone przepisy likwidują zwolnienie z kasy fiskalnej wobec przyjmowanych przez rewizorów kar pieniężnych za nieprzepisowe korzystanie z komunikacji (brak dokumentu przewodu, upoważnień dla przejazdów bezpłatnych, ulgowych, należności za przewóz osób, rzeczy oraz zwierząt itp.). Przedsiębiorcy muszą dostosować się do nowych przepisów do dnia 1 czerwca 2019 roku.

Kto musi posiadać kasy fiskalne online?

Polski rząd ciągle pracuje nad wprowadzeniem kas fiskalnych online, które zdecydowanie uproszczą funkcjonowanie przedsiębiorstw. Działalności, które jako pierwsze będą zobowiązane do wprowadzenia najnowszych rozwiązań to dystrybucja paliw (stacje paliwowe) oraz usługi motoryzacyjne - mechanicy, wulkanizatorzy itp. Projekty prawne są wciąż w przygotowaniu, dlatego też na szczegóły wprowadzenia takich rozwiązań jak kasy online wciąż trzeba czekać. Można być jedynie pewnym, że zmiany nastąpią wkrótce.

Ostatnio na blogu
Przegląd kas fiskalnych co ma do wyboru przedsiębiorca w 2019 roku

Przepisy prawa, a konkretnie ustawa o podatku od towarów i usług, wymagają od wielu przedsiębiorców rejestracji sprzedaży z wykorzystaniem kas fiskalnych. Zasady te dotyczą przede wszystkim firm, które prowadzą sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kas fiskalnych, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą dobrać urządzenie optymalnie dopasowane do potrzeb prowadzonej działalności. W tym artykule znajduje się przegląd kas fiskalnych - różne modele dla wielu rodzajów działalności. Zapraszamy do lektury. 

Kasy fiskalne w 2019 roku. Nowe rozporządzenie dotyczące ewidencji i zwolnień

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2018 r. poz. 2519 ) wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku. Okres obowiązywania nowych przepisów to trzy lata, to jest do 31 grudnia 2021 roku. Wprowadzone zarządzenia różnią się od poprzednich w kilku aspektach, jednak duża część pozostała niezmieniona w treści rozporządzenia. Kasy fiskalne to ciągły obowiązek większej części polskich przedsiębiorców prowadzących obrót usług i towarów.

Fiskalline, czyli nowoczesne kasy online

Każdy, kto prowadzi sprzedaż towarów lub usług, musi rejestrować transakcje za pomocą kasy fiskalnej. Do niedawna większość przedsiębiorców wykorzystywała w tym celu kasy z papierowym lub elektronicznym zapisem kopii. W przypadku takich kas wszystkie informacje były archiwizowane, jednakże dotarcie do nich zabierało sporo czasu. Obecnie coraz popularniejszym rozwiązaniem są kasy online, które na bieżąco przesyłają informacje o dokonanych transakcjach do Centralnego Repozytorium Kas. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że wymiana kas na nowe modele będzie obowiązkiem każdego przedsiębiorcy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl