do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana


Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 507 063 698
kom. 607 707 152
tel. 12 292 24 82

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: ko@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT

Kasy fiskalne w 2019 roku. Nowe rozporządzenie dotyczące ewidencji i zwolnień
Kasy fiskalne w 2019 roku. Nowe rozporządzenie dotyczące ewidencji i zwolnień

Przepisy, które pozostaną bez zmian

Obrót usługami oraz towarami musi być ewidencjonowany, dlatego też przedsiębiorcy zobowiązani są do wyposażenia działalności w takie urządzenia jak kasa fiskalna. Zwolnienia z kasy fiskalnej w dużej mierze odpowiadają obowiązującym już przepisom. Kluczowe dla przedsiębiorców są zatem informacje na temat przepisów, które obowiązują bez zmian przez kolejne trzy lata, a są to uregulowania dotyczące zwolnienia podmiotowego i przedmiotowo-podmiotowego. Bez zmian obowiązuje więc limit 20 000 złotych dla wysokości obrotu dla podmiotów, które rozpoczynają lub kontynuują prowadzenie działalności oraz dla rolników ryczałtowanych w danym roku podatkowym. Obrót poniżej tej kwoty zwalnia z obowiązku prowadzenia ewidencji. Utrzymany został przepis dotyczący zaliczania wartości dostawy nieruchomości, towarów oraz świadczenia usług do wyznaczonego limitu obrotu. Środki te wliczane są nadal do środków trwałych, wartości niematerialnych oraz prawnych, które podlegają amortyzacji. Nowe prawo nie zmieniło systemu zwolnień podmiotowo-podatkowych dla tych płatników, których działalność wykazuje większy niż 80% wskaźnik udziału wartości dostawy towarów i usług do całości obrotu prowadzonej działalności. Niezmienione zostały przepisy odnośnie zwolnień dla do jednostek samorządu terytorialnego dotyczące szczególnych rozliczeń podatku od towarów i usług, a także zwrotów środków publicznych, które przeznaczone były na realizację projektów przez jednostki samorządu terytorialnego finansowanych ze środków Unii Europejskiej lub od państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu.

Likwidacja zwolnień dla kilku rodzajów działalności

Nowe rozporządzenia wprowadza likwidację zwolnień dla kilku działalności. Zwolnieniu nie podlegają przedsiębiorcy świadczący usługi z zakresu pasażerskiego transportu drogowego napędzanego siłą mięśni ludzkich lub z wykorzystaniem zwierząt, a także transportu rzecznego. Kolejna grupa to podmioty utrzymujące porządek w budynkach i gospodarujące terenami zieleni (wyjątkiem są usługi dotyczące zagospodarowania terenów zielonych). Wprowadzone przepisy likwidują zwolnienie z kasy fiskalnej wobec przyjmowanych przez rewizorów kar pieniężnych za nieprzepisowe korzystanie z komunikacji (brak dokumentu przewodu, upoważnień dla przejazdów bezpłatnych, ulgowych, należności za przewóz osób, rzeczy oraz zwierząt itp.). Przedsiębiorcy muszą dostosować się do nowych przepisów do dnia 1 czerwca 2019 roku.

Kto musi posiadać kasy fiskalne online?

Polski rząd ciągle pracuje nad wprowadzeniem kas fiskalnych online, które zdecydowanie uproszczą funkcjonowanie przedsiębiorstw. Działalności, które jako pierwsze będą zobowiązane do wprowadzenia najnowszych rozwiązań to dystrybucja paliw (stacje paliwowe) oraz usługi motoryzacyjne - mechanicy, wulkanizatorzy itp. Projekty prawne są wciąż w przygotowaniu, dlatego też na szczegóły wprowadzenia takich rozwiązań jak kasy online wciąż trzeba czekać. Można być jedynie pewnym, że zmiany nastąpią wkrótce.

Ostatnio na blogu
Czym się różni czytnik kodów od kolektora danych?

Czytnik kodów i kolektor danych to urządzenia powszechnie wykorzystywane w handlu do odczytywania kodów kresowych znajdujących się na produktach. Choć bywają ze sobą mylone, to warto wiedzieć, że oba urządzenia nie są ze sobą tożsame. Czym się od siebie różnią? O tym w artykule!

Zawieszenie działalności: co z przeglądem kasy fskalnej?

Przedsiębiorcy przysługuje prawo do zawieszenia działalność gospodarczej - w dowolnym momencie i bez względu na przyczynę. Z możliwości tej chętnie korzystają właściciele firm borykający się z trudnościami finansowymi czy też prowadzący działalność sezonową. Czy podlegają oni zwolnieniu z ustawowego przeglądu kasy fiskalnej? Jakie są ich obowiązki w tym zakresie po wznowieniu działalności? Jak często powinni dokonywać przeglądu kasy? Ile przyjdzie im zapłacić za serwis? Wyjaśniamy!

Podatek VAT w gastronomii: czy to się opłaca?

Rozpoczynając działalność gastronomiczną, tak jak w przypadku każdego innego biznesu, musisz wybrać formę opodatkowania, czyli zdecydować, jak będziesz się rozliczać z podatku dochodowego. Kolejna decyzja dotyczy podatku VAT. Możesz skorzystać ze zwolnienia podmiotowego albo zarejestrować się na potrzeby VAT. Które rozwiązanie jest lepsze? Czy VAT w gastronomii się opłaca?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl