do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
 1. Kasy Fiskalne
 2. Drukarki Fiskalne
 3. Drukarki Niefiskalne
 4. Terminale Płatnicze Rok za darmo!
 5. Wagi
 6. Terminale POS
 7. Oprogramowanie
 8. Czytniki kodów kreskowych
 9. Szuflady kasowe
 10. Metkownice
 11. Kolektory Danych
 12. Blog


Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 507 063 698
kom. 607 707 152
tel. 12 292 24 82

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: ko@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT Urządzenia według działalności

Kasy fiskalne online ready w 2019 roku - kto musi?
Kasy fiskalne online ready w 2019 roku - kto musi?

Kogo obejmą zmiany w przepisach?

Jak już zostało wspomniane, zmiany przepisów obejmują wszystkich użytkowników kas fiskalnych, jednak w pierwszej kolejności dotyczy branż najbardziej narażonych na nieprawidłowości. Do takich zaliczono między innymi stacje benzynowe i warsztaty mechaniczne oraz wulkanizacyjne. Te przedsiębiorstwa zobligowane są do wymiany urządzeń już do 1 stycznia br. Tymczasem do 1 lipca kasy online muszą wprowadzić firmy działające w branży budowlanej oraz gastronomicznej. Ustawodawca nakazał też wymianę urządzeń rejestrujących firmom świadczącym usługi kosmetyczne, fryzjerskie oraz fitness, a także krótkiego zakwaterowania. Te mają czas do końca roku 2019. Szacuje się, że w branżach wymienionych przez organy kontrolne, funkcjonuje ponad 25 procent wszystkich zarejestrowanych kas. Jeśli twoja firma działa we wspomnianych gałęziach, nie masz się nad czym zastanawiać - zadbaj, żeby kasa fiskalna online znalazła się w twoim przedsiębiorstwie przed wyznaczonym ustawą terminem.

Kasy online - zasady działania

Kasy fiskalne online w zasadzie nie różnią zbytnio się od tradycyjnych urządzeń. Większość przedsiębiorców naturalnie odchodzi już od kas, które zapisują transakcje na rolkach papierowych, zastępując je nośnikami pamięci. W nowych urządzeniach dochodzi jeszcze obowiązek podłączenia urządzenia do sieci teleinformatycznej. Dzięki temu będzie ono na bieżąco przesyłało dane do Centralnego Repozytorium Kas. Już pierwsze połączenie z CRK sprawi, że kasa online zostanie zarejestrowana (nie ma już potrzeby zgłaszania kasy do Urzędu Skarbowego, jak miało to miejsce dotychczas). Także przesyłanie danych odbywać się będzie automatycznie.

Urządzenia fiskalne online, które warto kupić

Nowe kasy fiskalne obowiązek mają wprowadzić wszyscy przedsiębiorcy, jednak z uwagi na rodzaj prowadzonej działalności warto wybrać model odpowiedni do swoich potrzeb. Jeżeli zajmujesz się działalnością gastronomiczną i zależy ci na tym, aby urządzenie było poręczne i zajmowało niewiele miejsca, sprawdź kasę NOVITUS NANO E ON-LINE READY: https://fiskalline.pl/pl/p/KASA-FISKALNA-NOVITUS-NANO-E-ON-LINE-READY/449. To urządzenie przyda się wszędzie tam, gdzie występuje sporo towarów, wielu operatorów, a mało wolnej przestrzeni. Często wybierane jest przed osoby prowadzące sprzedaż mobilną. Z kolei kasa fiskalna ELZAB JOTA E 4K PLU ON-LINE READY (https://fiskalline.pl/pl/p/ELZAB-Mera-TE-FV-ON-LINE-READY/4480) to standardowa kasa jednostanowiskowa. Najlepiej sprawdzi się w małych sklepach spożywczych albo cukierniach, czy stoiskach warzywnych. Istnieje możliwość podłączenia do niej terminala kart płatniczych. Wszystkie złącza znajdują się pod kasą, dlatego unikniesz nieestetycznego widoku przewodów. Kasa posiada czteroliniowy, przejrzysty wyświetlacz, na którym kasjer może kontrolować pozycje paragonu.

Jeżeli potrzebujesz kasy działającej szybko, do punktu o dużym natężeniu ruchu, postaw na ELZAB Mera+ TE FV ON-LINE READY, która dostępna jest tutaj: https://fiskalline.pl/pl/p/ELZAB-Mera-TE-FV-ON-LINE-READY/448. To urządzenie wyposażone jest w automatyczny obcinacz papieru, a także elektroniczną kopię paragonu. Z jej pomocą możesz też drukować faktury VAT. Urządzenie idealnie sprawdzi się na stacjach benzynowych

Ostatnio na blogu
Zawieszenie działalności: co z przeglądem kasy fskalnej?

Przedsiębiorcy przysługuje prawo do zawieszenia działalność gospodarczej - w dowolnym momencie i bez względu na przyczynę. Z możliwości tej chętnie korzystają właściciele firm borykający się z trudnościami finansowymi czy też prowadzący działalność sezonową. Czy podlegają oni zwolnieniu z ustawowego przeglądu kasy fiskalnej? Jakie są ich obowiązki w tym zakresie po wznowieniu działalności? Jak często powinni dokonywać przeglądu kasy? Ile przyjdzie im zapłacić za serwis? Wyjaśniamy!

Podatek VAT w gastronomii: czy to się opłaca?

Rozpoczynając działalność gastronomiczną, tak jak w przypadku każdego innego biznesu, musisz wybrać formę opodatkowania, czyli zdecydować, jak będziesz się rozliczać z podatku dochodowego. Kolejna decyzja dotyczy podatku VAT. Możesz skorzystać ze zwolnienia podmiotowego albo zarejestrować się na potrzeby VAT. Które rozwiązanie jest lepsze? Czy VAT w gastronomii się opłaca?

Przegląd kas fiskalnych co ma do wyboru przedsiębiorca w 2019 roku

Przepisy prawa, a konkretnie ustawa o podatku od towarów i usług, wymagają od wielu przedsiębiorców rejestracji sprzedaży z wykorzystaniem kas fiskalnych. Zasady te dotyczą przede wszystkim firm, które prowadzą sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kas fiskalnych, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą dobrać urządzenie optymalnie dopasowane do potrzeb prowadzonej działalności. W tym artykule znajduje się przegląd kas fiskalnych - różne modele dla wielu rodzajów działalności. Zapraszamy do lektury. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl