do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
 1. Kasy Fiskalne
 2. Drukarki Fiskalne
 3. Drukarki Niefiskalne
 4. Terminale Płatnicze Rok za darmo!
 5. Wagi
 6. Terminale POS
 7. Oprogramowanie
 8. Czytniki kodów kreskowych
 9. Szuflady kasowe
 10. Metkownice
 11. Kolektory Danych
 12. Blog


Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 507 063 698
kom. 607 707 152
tel. 12 292 24 82

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: ko@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT Urządzenia według działalności

Kupujesz kasę fiskalną? Sprawdź przysługujące ci ulgi!
Kupujesz kasę fiskalną? Sprawdź przysługujące ci ulgi!

Polskie prawo wymaga od przedsiębiorców wykonywania ewidencjonowania sprzedaży. Warto wiedzieć, iż kupując kasę rejestrującą, przedsiębiorcy mogą skorzystać z przysługujących im ulg podatkowych. Każdy przedsiębiorca rozpoczynając prowadzenie rejestracji sprzedaży na kasie fiskalnej mającej mieć miejsce w obowiązujących terminach, ma prawo odliczyć od podatku kwotę, którą przeznaczył na zakup kas fiskalnych. Wystarczy tylko spełnić kilka z niezbędnych warunków. 

Ulgi na zakup kasy fiskalnej - dla kogo?

W roku 2018 przedsiębiorcom przysługuje prawo do skorzystania z ulgi podatkowej na zakup kasy fiskalnej. Prawo to reguluje artykuł 111 ust. 4 ustawy o VAT. Ulga przysługuje podatnikom, którzy rozpoczną ewidencjonowanie obrotu towarów oraz kwot podatku należnego w obowiązujących ich terminach. Kasy muszą być zgłoszone w Urzędzie Skarbowym. Kwota odliczona od podatku, która została przeznaczona na zakup kasy rejestrującej obrót, to rząd 90% wysokości ceny zakupu netto. Ważne jednak, żeby kwota odliczana od podatku nie przekroczyła 700 złotych.

Jakie wymagania musimy spełnić?

Prawo do skorzystania z ulgi nakłada na przedsiębiorcę wymagania, które musi on wypełnić. Ulga na zakup kasy fiskalnej przysługuje podatnikowi, który spełni następujące warunki:

 • złoży w stosownym Urzędzie Skarbowym pisemne zgłoszenie informujące o liczbie kas rejestrujących oraz miejscach, w których zakupione nowe kasy fiskalne będę używane w celu ewidencjonowania obrotu. Ważne by zgłoszenie złożone zostało w Urzędzie Skarbowym przed terminem rozpoczęcia ewidencjonowania obrotu;
 • posiada dowód zapłaty pełnej należności za zakupioną kasę (kasy) rejestrującą;  
 • ważne, by ewidencjonowanie obrotu zostało rozpoczęte przez przedsiębiorcę nie póżniej niż w terminie, który obowiązuje dla użycia kas rejestrujących spełniających funkcje określone szczegółowo w ustawie o VAT (art. 111, ust. 6a).

Spełnienie powyższych trzech warunków umożliwia przedsiębiorcy skorzystania z ulgi oraz poprawne rozliczenie ulgi.

Kasy fiskalne z uglą

Należy również pamiętać, iż przedsiębiorcy korzystający z ulgi na zakup kasy fiskalnej muszą wypełnić deklarację VAT-7 lub VAT-7K - dotyczy to płatników VAT. Podmioty zwolnione z VAT składają wniosek o zwrot kwoty wydatkowanej na zakup kasy fiskalnej do naczelnika Urzędu Skarbowego.

Wymiana kas fiskalnych 2018 - o czym warto wiedzieć?

Rozwój technologiczny usprawnia ewidencję obrotu, dlatego też Ministerstwo Finansów korzystając z tych zdobyczy techniki prowadzi prace nad poszerzeniem cyfryzacji i elektronicznej ewidencji danych dotyczących obrotu. Informatyzacja systemu podatkowego prowadzi do wprowadzenia kas fiskalnych online. Obowiązek też przesunięto na rok 2019, jednakże warto już o tym pomyśleć i zainwestować w ten typ kasy rejestrującej. 

Ostatnio na blogu
Podatek VAT w gastronomii: czy to się opłaca?

Rozpoczynając działalność gastronomiczną, tak jak w przypadku każdego innego biznesu, musisz wybrać formę opodatkowania, czyli zdecydować, jak będziesz się rozliczać z podatku dochodowego. Kolejna decyzja dotyczy podatku VAT. Możesz skorzystać ze zwolnienia podmiotowego albo zarejestrować się na potrzeby VAT. Które rozwiązanie jest lepsze? Czy VAT w gastronomii się opłaca?

Przegląd kas fiskalnych co ma do wyboru przedsiębiorca w 2019 roku

Przepisy prawa, a konkretnie ustawa o podatku od towarów i usług, wymagają od wielu przedsiębiorców rejestracji sprzedaży z wykorzystaniem kas fiskalnych. Zasady te dotyczą przede wszystkim firm, które prowadzą sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kas fiskalnych, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą dobrać urządzenie optymalnie dopasowane do potrzeb prowadzonej działalności. W tym artykule znajduje się przegląd kas fiskalnych - różne modele dla wielu rodzajów działalności. Zapraszamy do lektury. 

Kasy fiskalne w 2019 roku. Nowe rozporządzenie dotyczące ewidencji i zwolnień

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2018 r. poz. 2519 ) wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku. Okres obowiązywania nowych przepisów to trzy lata, to jest do 31 grudnia 2021 roku. Wprowadzone zarządzenia różnią się od poprzednich w kilku aspektach, jednak duża część pozostała niezmieniona w treści rozporządzenia. Kasy fiskalne to ciągły obowiązek większej części polskich przedsiębiorców prowadzących obrót usług i towarów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl