do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana


Kasy i urządzenia fiskalne w Krakowie

Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 607 985 314
kom. 607 707 152

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: szp@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl
Znajdź nas w Krakowie

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT

Kupujesz kasę fiskalną? Sprawdź przysługujące ci ulgi!

Kupujesz kasę fiskalną? Sprawdź przysługujące ci ulgi!

Polskie prawo wymaga od przedsiębiorców wykonywania ewidencjonowania sprzedaży. Warto wiedzieć, iż kupując kasę rejestrującą, przedsiębiorcy mogą skorzystać z przysługujących im ulg podatkowych. Każdy przedsiębiorca rozpoczynając prowadzenie rejestracji sprzedaży na kasie fiskalnej mającej mieć miejsce w obowiązujących terminach, ma prawo odliczyć od podatku kwotę, którą przeznaczył na zakup kas fiskalnych. Wystarczy tylko spełnić kilka z niezbędnych warunków. 

Ulgi na zakup kasy fiskalnej - dla kogo?

W roku 2018 przedsiębiorcom przysługuje prawo do skorzystania z ulgi podatkowej na zakup kasy fiskalnej. Prawo to reguluje artykuł 111 ust. 4 ustawy o VAT. Ulga przysługuje podatnikom, którzy rozpoczną ewidencjonowanie obrotu towarów oraz kwot podatku należnego w obowiązujących ich terminach. Kasy muszą być zgłoszone w Urzędzie Skarbowym. Kwota odliczona od podatku, która została przeznaczona na zakup kasy rejestrującej obrót, to rząd 90% wysokości ceny zakupu netto. Ważne jednak, żeby kwota odliczana od podatku nie przekroczyła 700 złotych.

Jakie wymagania musimy spełnić?

Prawo do skorzystania z ulgi nakłada na przedsiębiorcę wymagania, które musi on wypełnić. Ulga na zakup kasy fiskalnej przysługuje podatnikowi, który spełni następujące warunki:

  • złoży w stosownym Urzędzie Skarbowym pisemne zgłoszenie informujące o liczbie kas rejestrujących oraz miejscach, w których zakupione nowe kasy fiskalne będę używane w celu ewidencjonowania obrotu. Ważne by zgłoszenie złożone zostało w Urzędzie Skarbowym przed terminem rozpoczęcia ewidencjonowania obrotu;
  • posiada dowód zapłaty pełnej należności za zakupioną kasę (kasy) rejestrującą;  
  • ważne, by ewidencjonowanie obrotu zostało rozpoczęte przez przedsiębiorcę nie póżniej niż w terminie, który obowiązuje dla użycia kas rejestrujących spełniających funkcje określone szczegółowo w ustawie o VAT (art. 111, ust. 6a).

Spełnienie powyższych trzech warunków umożliwia przedsiębiorcy skorzystania z ulgi oraz poprawne rozliczenie ulgi.

Kasy fiskalne z uglą

Należy również pamiętać, iż przedsiębiorcy korzystający z ulgi na zakup kasy fiskalnej muszą wypełnić deklarację VAT-7 lub VAT-7K - dotyczy to płatników VAT. Podmioty zwolnione z VAT składają wniosek o zwrot kwoty wydatkowanej na zakup kasy fiskalnej do naczelnika Urzędu Skarbowego.

Wymiana kas fiskalnych 2018 - o czym warto wiedzieć?

Rozwój technologiczny usprawnia ewidencję obrotu, dlatego też Ministerstwo Finansów korzystając z tych zdobyczy techniki prowadzi prace nad poszerzeniem cyfryzacji i elektronicznej ewidencji danych dotyczących obrotu. Informatyzacja systemu podatkowego prowadzi do wprowadzenia kas fiskalnych online. Obowiązek też przesunięto na rok 2019, jednakże warto już o tym pomyśleć i zainwestować w ten typ kasy rejestrującej. 

Ostatnio na blogu
Czym się różni czytnik kodów od kolektora danych?

Czytnik kodów i kolektor danych to urządzenia powszechnie wykorzystywane w handlu do odczytywania kodów kresowych znajdujących się na produktach. Choć bywają ze sobą mylone, to warto wiedzieć, że oba urządzenia nie są ze sobą tożsame. Czym się od siebie różnią? O tym w artykule!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl