do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
 1. Kasy Fiskalne
 2. Drukarki Fiskalne
 3. Drukarki Niefiskalne
 4. Terminale Płatnicze Rok za darmo!
 5. Wagi
 6. Terminale POS
 7. Oprogramowanie
 8. Czytniki kodów kreskowych
 9. Szuflady kasowe
 10. Metkownice
 11. Kolektory Danych
 12. Blog


Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 507 063 698
kom. 607 707 152
tel. 12 292 24 82

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: ko@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT Urządzenia według działalności

Wydanie paragonu przed przyjęciem zapłaty - kontrowersyjny przepis w sprawie kas fiskalnych
Wydanie paragonu przed przyjęciem zapłaty - kontrowersyjny przepis w sprawie kas fiskalnych

Dalsze próby uszczelniania systemu podatkowego

Uszczelnienie systemu podatkowego to jeden z głównych celów działania obecnych władz, a przede wszystkim Ministerstwa Finansów. Innym celem jednostki jest także poprawa sytuacji budżetu państwa poprzez zwiększania wpływów z podatku VAT. W tym celu rząd wprowadził Jednolity Plik Kontrolny oraz proceduje takie działania, jak zwiększanie kontroli nad przedsiębiorstwami czy zmniejszenie możliwości odliczania podatku VAT od wydatków przeznaczanych na eksploatacje służbowych samochodów. Państwo wdraża również kampanie, które namawiają obywateli do przyjmowania paragonów. Ten typ rachunku generowany jest przez kasy fiskalne, które są jednym z głównych narzędzi Ministerstwa Finansów umożliwiających ewidencję obrotu towarów i usług. Kasa fiskalna to wymóg narzucony przez resort finansowy na zdecydowaną większość polskich przedsiębiorców. Usprawnienie ewidencji mają wspomagać kasy fiskalne online, które niebawem zostaną również wprowadzone do użytku. Te urządzenia bezpośrednio przesyłają dane dotyczące każdej transakcji do Centralnego Repozytorium Kas. Prace nad przepisami nadal trwają. Przepisy fiskalne uszczelniające system podatkowy określają także dowód, który stanowi potwierdzenie wydania towaru lub wykonania usługi, to jest paragon.

Przed zapłatą otrzymasz paragon potwierdzający transakcję

Obowiązek wydania paragonu przez przyjęciem zapłaty to przepis bardzo kontrowersyjny. Stanowi on zaburzenie dotychczasowych praktyk. Paragon fiskalny ma być wydawany przed uregulowaniem płatności, bez względu na sposób zapłaty, to jest czy będzie to płatność gotówką, czy kartą płatniczą. Nowe przepisy fiskalne wiążą się także z koniecznością złożenia oświadczenia przez osoby obsługujące kasy fiskalne. Oświadczenie to dotyczy znajomości przepisów odnoszących się do ewidencjonowania sprzedaży z użyciem kasy fiskalnej oraz ewentualnych konsekwencji nieprzestrzegania prawa. Wydanie paragonu przed płatnością za towar lub usługę ma na celu uszczelnienie systemu podatkowego oraz walkę z niedobrymi praktykami niektórych przedsiębiorców, którzy często nie wydają paragonów. Niewydanie paragonu obniża obrót firmy, a co za tym idzie zmniejsza kwotę podatku do rozliczenia. Przepis ten wymierzony jest głównie w praktyki prowadzone w branży gastronomicznej. Wydanie paragonu przed zapłatą to przepis w teorii uzasadniony, jednakże w praktyce może on spowodować spory bałagan w funkcjonowaniu firm.

Kontrowersje związane z nowymi przepisami

Wydawanie paragonu przed zapłatą nie jest zgodne z przepisami zawartymi w ustawie o podatku VAT. W tym dokumencie prawo wyraźnie stanowi, że dokonanie płatności za towary lub usługi to warunek wydania paragonu klientowi przez operatora kasy fiskalnej. Proces sprzedaży podlega więc określonej kolejności - wydanie towaru lub wyświadczenie usługi, zapłata, potwierdzenie transakcji - paragon fiskalny.

Ostatnio na blogu
Przegląd kas fiskalnych co ma do wyboru przedsiębiorca w 2019 roku

Przepisy prawa, a konkretnie ustawa o podatku od towarów i usług, wymagają od wielu przedsiębiorców rejestracji sprzedaży z wykorzystaniem kas fiskalnych. Zasady te dotyczą przede wszystkim firm, które prowadzą sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kas fiskalnych, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą dobrać urządzenie optymalnie dopasowane do potrzeb prowadzonej działalności. W tym artykule znajduje się przegląd kas fiskalnych - różne modele dla wielu rodzajów działalności. Zapraszamy do lektury. 

Kasy fiskalne w 2019 roku. Nowe rozporządzenie dotyczące ewidencji i zwolnień

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2018 r. poz. 2519 ) wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku. Okres obowiązywania nowych przepisów to trzy lata, to jest do 31 grudnia 2021 roku. Wprowadzone zarządzenia różnią się od poprzednich w kilku aspektach, jednak duża część pozostała niezmieniona w treści rozporządzenia. Kasy fiskalne to ciągły obowiązek większej części polskich przedsiębiorców prowadzących obrót usług i towarów.

Fiskalline, czyli nowoczesne kasy online

Każdy, kto prowadzi sprzedaż towarów lub usług, musi rejestrować transakcje za pomocą kasy fiskalnej. Do niedawna większość przedsiębiorców wykorzystywała w tym celu kasy z papierowym lub elektronicznym zapisem kopii. W przypadku takich kas wszystkie informacje były archiwizowane, jednakże dotarcie do nich zabierało sporo czasu. Obecnie coraz popularniejszym rozwiązaniem są kasy online, które na bieżąco przesyłają informacje o dokonanych transakcjach do Centralnego Repozytorium Kas. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że wymiana kas na nowe modele będzie obowiązkiem każdego przedsiębiorcy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl