do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
 1. Kasy Fiskalne
 2. Drukarki Fiskalne
 3. Drukarki Niefiskalne
 4. Terminale Płatnicze Rok za darmo!
 5. Wagi
 6. Terminale POS
 7. Oprogramowanie
 8. Czytniki kodów kreskowych
 9. Szuflady kasowe
 10. Metkownice
 11. Kolektory Danych
 12. Blog


Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 507 063 698
kom. 607 707 152
tel. 12 292 24 82

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: ko@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT Urządzenia według działalności

Kasa czy drukarka fiskalna? Na czym polegają różnice?
Kasa czy drukarka fiskalna? Na czym polegają różnice?

Mówi się, że kasa fiskalna + sprzedawca = komplet. Oznacza to, że w każdym punkcie sprzedaży detalicznej jedna osoba umiejąca poradzić sobie z obsługą kasy fiskalnej jest w stanie zapanować nad całym procesem sprzedaży. W odróżnieniu od kasy, drukarka wymaga i obecności sprzedawcy, i komputera z programem sprzedażowym, który jest do niej podłączony. W tym przypadku komplet składa się więc z czterech elementów – drukarki fiskalnej, komputera, programu sprzedażowego oraz sprzedawcy. W zależności od skali naszej działalności wybieramy kasę lub drukarkę. To nie jakość sprzętu decyduje o wyborze, a fakt, czy mamy mały lub średni punkt sprzedaży – czyli ograniczoną ilość towaru – czy wielki: kilkanaście lub kilkadziesiąt pozycji. Dlaczego? Bo i w kasie fiskalnej, i w drukarce można zaprogramować tylko określoną liczbę towarów. Ta ilość jest dla nas kluczowa. Warto pamiętać, że bez względu na to, czy kupujemy kasę fiskalną czy drukarkę fiskalną, wybieramy taką, na której zaprogramować możemy ok. 20% towarów więcej, niż mamy aktualnie na stanie – liczymy przecież na rozwój przedsięwzięcia. Kolejna różnica polega na tym, że w przypadku kasy fiskalnej rozchód towaru wykazywany jest dopiero po odczytaniu danych z kasy przez program magazynowy. Natomiast kiedy używamy drukarki fiskalnej towar rozchodowany jest w od razu w momencie wystawienia paragonu.

Które rozwiązanie jest lepsze?

Jak już powiedzieliśmy, wybór kasy lub drukarki fiskalnej zależy przede wszystkim od skali prowadzonego przez nas biznesu. Poza tym warto wziąć pod uwagę fakt, że:

 • Kasa fiskalna jest tańsza od drukarki,
 • Drukarka fiskalna jest droższa od drukarki i dodatkowo wymaga zakupu komputera ze stosownym oprogramowaniem sprzedażowym,
 • Kasa fiskalna nie daje bezpośredniej możliwości podglądu stanów magazynowych – drukarka tak,
 • W kasie fiskalnej nie da się zastosować rozbudowanych systemów promocyjnych i rabatowych (np. zakup 2 sztuk towaru w cenie 1) – w drukarce tak,
 • Kasa fiskalna nie daje możliwości bezpośredniego wystawienia faktury VAT – drukarka tak,
 • Różnice kasa a drukarka fiskalna nie obejmują kwestii paragonów: w obu przypadkach sprzęt z elektroniczną kopią paragony jest w stanie pomieścić na karcie SD ok. 1 mln paragonów.

Możliwości drukarek fiskalnych

Drukowanie informacji na paragonach w przypadku drukarek fiskalnych obywa się w dwóch egzemplarzach: paragon z pierwszej rolki jest dla klienta, z drogiej – dla Urzędu Skarbowego. Zadrukowane rolki paragonów należy składować przez 5 lat podatkowych. W przypadku drukarek fiskalnych z elektroniczną kopia paragonu klient otrzymuje wersję papierową, zaś kopia dla Urzędu zapisana jest na karcie SD.

Drukarki fiskalne wymagają komputera z aktualnym oprogramowaniem sprzedażowym

W tym przypadku nie ma więc konieczności składowania dodatkowych rolek a eksploatacja tego rodzaju drukarek fiskalnych jest tańsza o 30-50%. Słowa kluczowe: kasa fiskalna, drukarka fiskalna, różnice kasa a drukarka fiskalna, drukowanie informacji na paragonach.

 

Ostatnio na blogu
Zawieszenie działalności: co z przeglądem kasy fskalnej?

Przedsiębiorcy przysługuje prawo do zawieszenia działalność gospodarczej - w dowolnym momencie i bez względu na przyczynę. Z możliwości tej chętnie korzystają właściciele firm borykający się z trudnościami finansowymi czy też prowadzący działalność sezonową. Czy podlegają oni zwolnieniu z ustawowego przeglądu kasy fiskalnej? Jakie są ich obowiązki w tym zakresie po wznowieniu działalności? Jak często powinni dokonywać przeglądu kasy? Ile przyjdzie im zapłacić za serwis? Wyjaśniamy!

Podatek VAT w gastronomii: czy to się opłaca?

Rozpoczynając działalność gastronomiczną, tak jak w przypadku każdego innego biznesu, musisz wybrać formę opodatkowania, czyli zdecydować, jak będziesz się rozliczać z podatku dochodowego. Kolejna decyzja dotyczy podatku VAT. Możesz skorzystać ze zwolnienia podmiotowego albo zarejestrować się na potrzeby VAT. Które rozwiązanie jest lepsze? Czy VAT w gastronomii się opłaca?

Przegląd kas fiskalnych co ma do wyboru przedsiębiorca w 2019 roku

Przepisy prawa, a konkretnie ustawa o podatku od towarów i usług, wymagają od wielu przedsiębiorców rejestracji sprzedaży z wykorzystaniem kas fiskalnych. Zasady te dotyczą przede wszystkim firm, które prowadzą sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kas fiskalnych, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą dobrać urządzenie optymalnie dopasowane do potrzeb prowadzonej działalności. W tym artykule znajduje się przegląd kas fiskalnych - różne modele dla wielu rodzajów działalności. Zapraszamy do lektury. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl