do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana


Kasy i urządzenia fiskalne w Krakowie

Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 607 985 314
kom. 607 707 152

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: szp@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl
Znajdź nas w Krakowie

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT

Jaką kasę fiskalną wybrać?

Jaką kasę fiskalną wybrać?

Rozpoczynając działalność wymagającą zakupu kasy fiskalnej musimy sobie uświadomić, że to właśnie kasa, a nie drukarka fiskalna będzie wygodniejszym rozwiązaniem. Początki wszelkiej działalności gospodarczej są trudne, a co za tym idzie nie od samego początku będziemy mieli na stanie mnóstwo towarów tudzież szeroki wachlarz usług. Proces sprzedaży dokumentowany przy pomocy kasy fiskalnej wymaga tylko jej i sprzedawcy. Oczywiście może się zdarzyć – i oby tak się stało – że wraz z upływem czasu poszerzymy naszą ofertę towarów/usług i wtedy wygodniejsze okaże się przejście na system drukarka fiskalna + komputer + system sprzedażowy. Na początku jednak, zanim potrzebny nam będzie system zmyślnych rabatów czy bezpośredni wgląd do zasobów magazynowych, oswajamy kasę fiskalną. Pamiętajmy, że zdroworozsądkowe podejście zakłada, że wybieramy model w którym zaprogramować można więcej towarów czy usług, niż te, które polecamy na starcie.

Jaka kasa na początek działalności?

Mała kasa fiskalna to możliwość zaprogramowania ok. 3 tysięcy kodów PSU – czyli takiej właśnie ilości towarów i/lub usług. W praktyce przekłada się to na około 100-150 paragonów na dobę. Tego rodzaju kasa fiskalna sprawdzi się np. przy sprzedaży biletów parkingowych. Kasa średniego segmentu „zapamięta” 15 tysięcy kodów PSU i „wypluje” 300-500 paragonów na dobę. Mała mobilna kasa fiskalna sprawdzi się jako bileterka, w taksówce, busie oraz w każdym innym biznesie, w którym jej mobilność, czyli możliwość zabrania jej ze sobą, jest kluczowa. W tym przypadku kluczowa jest także wydajność akumulatora: mobilna kasa fiskalna powinna być w stanie wystawić ok. 200 paragonów bez konieczności podłączenia do zasilnia. Uwaga: powinna, ale nie zawsze tak się dzieje, dlatego warto zaopatrywać się wyłącznie u licencjonowanych producentów oraz wiarygodnych sprzedawców. Kiedy taka mała mobilna kasa fiskalna przestaje wystarczać, bo nasza działalność kwitnie, warto pomyśleć także o kasie dla małych punktów usługowych.

mała kasa fiskalna

Kasy dla małych punktów usługowych

Kasy fiskalne jednostanowiskowe dedykowane są właśnie małym punktom usługowym i sklepom. Ich baza ma podobną pojemność jak baza kas średniego segmentu, tyle że nie nadają się one do pracy w terenie – nie są to urządzenia mobilne. Oczywiście instalując kasę stacjonarną nie musimy nabywać żadnych nowych umiejętności – zasady działania wszystkich modeli są takie same. Kiedy nasz mały punkt usługowy się rozrasta, może zaistnieć potrzeba przejścia na kasy systemowe (do 60 tysięcy kodów PSU i ponad 500 paragonów na dobę) albo na zestaw drukarka fiskalna + komputer + program sprzedażowy.

Ostatnio na blogu
Czym się różni czytnik kodów od kolektora danych?

Czytnik kodów i kolektor danych to urządzenia powszechnie wykorzystywane w handlu do odczytywania kodów kresowych znajdujących się na produktach. Choć bywają ze sobą mylone, to warto wiedzieć, że oba urządzenia nie są ze sobą tożsame. Czym się od siebie różnią? O tym w artykule!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl