do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
 1. Kasy Fiskalne
 2. Drukarki Fiskalne
 3. Drukarki Niefiskalne
 4. Terminale Płatnicze Rok za darmo!
 5. Wagi
 6. Terminale POS
 7. Oprogramowanie
 8. Czytniki kodów kreskowych
 9. Szuflady kasowe
 10. Metkownice
 11. Kolektory Danych
 12. Blog


Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 507 063 698
kom. 607 707 152
tel. 12 292 24 82

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: ko@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT Urządzenia według działalności

Jaką kasę fiskalną wybrać?
Jaką kasę fiskalną wybrać?

Rozpoczynając działalność wymagającą zakupu kasy fiskalnej musimy sobie uświadomić, że to właśnie kasa, a nie drukarka fiskalna będzie wygodniejszym rozwiązaniem. Początki wszelkiej działalności gospodarczej są trudne, a co za tym idzie nie od samego początku będziemy mieli na stanie mnóstwo towarów tudzież szeroki wachlarz usług. Proces sprzedaży dokumentowany przy pomocy kasy fiskalnej wymaga tylko jej i sprzedawcy. Oczywiście może się zdarzyć – i oby tak się stało – że wraz z upływem czasu poszerzymy naszą ofertę towarów/usług i wtedy wygodniejsze okaże się przejście na system drukarka fiskalna + komputer + system sprzedażowy. Na początku jednak, zanim potrzebny nam będzie system zmyślnych rabatów czy bezpośredni wgląd do zasobów magazynowych, oswajamy kasę fiskalną. Pamiętajmy, że zdroworozsądkowe podejście zakłada, że wybieramy model w którym zaprogramować można więcej towarów czy usług, niż te, które polecamy na starcie.

Jaka kasa na początek działalności?

Mała kasa fiskalna to możliwość zaprogramowania ok. 3 tysięcy kodów PSU – czyli takiej właśnie ilości towarów i/lub usług. W praktyce przekłada się to na około 100-150 paragonów na dobę. Tego rodzaju kasa fiskalna sprawdzi się np. przy sprzedaży biletów parkingowych. Kasa średniego segmentu „zapamięta” 15 tysięcy kodów PSU i „wypluje” 300-500 paragonów na dobę. Mała mobilna kasa fiskalna sprawdzi się jako bileterka, w taksówce, busie oraz w każdym innym biznesie, w którym jej mobilność, czyli możliwość zabrania jej ze sobą, jest kluczowa. W tym przypadku kluczowa jest także wydajność akumulatora: mobilna kasa fiskalna powinna być w stanie wystawić ok. 200 paragonów bez konieczności podłączenia do zasilnia. Uwaga: powinna, ale nie zawsze tak się dzieje, dlatego warto zaopatrywać się wyłącznie u licencjonowanych producentów oraz wiarygodnych sprzedawców. Kiedy taka mała mobilna kasa fiskalna przestaje wystarczać, bo nasza działalność kwitnie, warto pomyśleć także o kasie dla małych punktów usługowych.

mała kasa fiskalna

Kasy dla małych punktów usługowych

Kasy fiskalne jednostanowiskowe dedykowane są właśnie małym punktom usługowym i sklepom. Ich baza ma podobną pojemność jak baza kas średniego segmentu, tyle że nie nadają się one do pracy w terenie – nie są to urządzenia mobilne. Oczywiście instalując kasę stacjonarną nie musimy nabywać żadnych nowych umiejętności – zasady działania wszystkich modeli są takie same. Kiedy nasz mały punkt usługowy się rozrasta, może zaistnieć potrzeba przejścia na kasy systemowe (do 60 tysięcy kodów PSU i ponad 500 paragonów na dobę) albo na zestaw drukarka fiskalna + komputer + program sprzedażowy.

Ostatnio na blogu
Zawieszenie działalności: co z przeglądem kasy fskalnej?

Przedsiębiorcy przysługuje prawo do zawieszenia działalność gospodarczej - w dowolnym momencie i bez względu na przyczynę. Z możliwości tej chętnie korzystają właściciele firm borykający się z trudnościami finansowymi czy też prowadzący działalność sezonową. Czy podlegają oni zwolnieniu z ustawowego przeglądu kasy fiskalnej? Jakie są ich obowiązki w tym zakresie po wznowieniu działalności? Jak często powinni dokonywać przeglądu kasy? Ile przyjdzie im zapłacić za serwis? Wyjaśniamy!

Podatek VAT w gastronomii: czy to się opłaca?

Rozpoczynając działalność gastronomiczną, tak jak w przypadku każdego innego biznesu, musisz wybrać formę opodatkowania, czyli zdecydować, jak będziesz się rozliczać z podatku dochodowego. Kolejna decyzja dotyczy podatku VAT. Możesz skorzystać ze zwolnienia podmiotowego albo zarejestrować się na potrzeby VAT. Które rozwiązanie jest lepsze? Czy VAT w gastronomii się opłaca?

Przegląd kas fiskalnych co ma do wyboru przedsiębiorca w 2019 roku

Przepisy prawa, a konkretnie ustawa o podatku od towarów i usług, wymagają od wielu przedsiębiorców rejestracji sprzedaży z wykorzystaniem kas fiskalnych. Zasady te dotyczą przede wszystkim firm, które prowadzą sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kas fiskalnych, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą dobrać urządzenie optymalnie dopasowane do potrzeb prowadzonej działalności. W tym artykule znajduje się przegląd kas fiskalnych - różne modele dla wielu rodzajów działalności. Zapraszamy do lektury. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl