do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana


Kasy i urządzenia fiskalne w Krakowie

Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 607 985 314
kom. 607 707 152

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: szp@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl
Znajdź nas w Krakowie

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT

Drukarki online - nowe przepisy w 2018 roku

Drukarki online - nowe przepisy w 2018 roku

1 stycznia 2018 wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Finansów, zawierające najnowsze regulacje prawne dotyczące wymagań stawianych fiskalnym urządzeniom rejestrującym oraz powołujące do istnienia Centralne Repozytorium Kas (CRK). Co ważne, wdrożenie nowego systemu fiskalizacji będzie przebiegać stopniowo, nie ma więc obawy, że wraz z początkiem 2018 roku konieczna będzie wymiana dotychczas używanego urządzenia – ustawa o kasach fiskalnych przewiduje kilka lat na zakończenie okresu przejściowego.

Jak działa drukarka fiskalna?

Podstawowym zadaniem drukarki fiskalnej jest rejestrowanie pochodzących ze sprzedaży detalicznej przychodów w celu właściwego rozliczenia należnych podatków. Odbywa się to poprzez generowanie wydruków fiskalnych i zapisywanie wszystkich danych w niezmienialnej pamięci drukarki. Paragony dla klientów obecnie drukowane są na papierze, natomiast kopie, które należy przechowywać przez 5 lat, są archiwizowane na rolce kontrolnej lub na karcie pamięci.

Każda drukarka fiskalna musi posiadać homologację, by można jej było legalnie używać. Co bardzo ważne, urządzenie tego typu nie może pracować samo – zawsze musi być podłączone do komputera klasy PC wyposażonego w odpowiednie oprogramowanie. To najważniejsza przewaga drukarki fiskalnej nad typową kasą fiskalną: dzięki temu, że homologacji podlega wyłącznie drukarka, można w bardzo łatwy sposób dostosować (zmodyfikować lub rozbudować) oprogramowanie do bieżących potrzeb przedsiębiorcy.

Co zmienią nowe przepisy w 2018 roku?

Nowe przepisy dotyczące kas fiskalnych umożliwią konsumentom łatwiejsze dokonywanie płatności bezgotówkowych praktycznie w każdej branży, pozwoli także przedsiębiorcom znacznie łatwiej rozwijać biznes w oparciu o model e-commerce. Bardzo ważną zmianą jest powołanie do istnienia centralnego repozytorium (prowadzonego przez Ministerstwo Finansów), do którego będą trafiać dane gromadzone przez kasy i drukarki fiskalne w całym kraju. Ponadto wycofana zostanie możliwość archiwizowania kopii dokumentów fiskalnych na papierowych paragonach – zamiast nich konieczne będzie stosowanie zapisu elektronicznego.

Do kiedy należy dostosować urządzenie fiskalne?

Zgodnie z najnowszymi dostępnymi informacjami dotychczas stosowane kasy fiskalne mają być sukcesywnie wymieniane na urządzenia nowe, pracujące w oparciu o nowe standardy. Wygasające homologacje w przypadku kas starego typu (generujących tylko paragony papierowe) nie będą odnawiane, choć będzie można je fiskalizować aż do końca 2018 roku. Jednakże w przypadku zapełnienia pamięci fiskalnej nie będzie już możliwa jej wymiana.

Kasy fiskalne pozwalające wygenerować kopię elektroniczną paragonu można będzie fiskalizować dłużej, bo aż do końca 2022 roku, jednakże ustawodawca przewidział także bezwzględną konieczność wymiany urządzeń fiskalnych na kasy lub drukarki fiskalne online w określonych przypadkach. Są to:

  • podatnicy, którzy świadczą usługi motoryzacyjne i wulkanizacyjne oraz sprzedający paliwa przeznaczone do napędzania silników spalinowych (benzyna, olej napędowy, gaz) muszą wymienić kasy fiskalne na nowe najpóźniej 1 stycznia 2019 r.,
  • podatnicy, którzy świadczą usługi gastronomiczne i budowlane muszą dokonać wymiany urządzeń fiskalnych najpóźniej z dniem 1 lipca 2019 r.,
  • podatnicy, którzy świadczą usługi krótkotrwałego zakwaterowania, fitness, kosmetyczne i kosmetologiczne oraz usługi fryzjerskie mają obowiązek używać kas nowego typu najpóźniej od 1 stycznia 2020 r.
Ostatnio na blogu
Czym się różni czytnik kodów od kolektora danych?

Czytnik kodów i kolektor danych to urządzenia powszechnie wykorzystywane w handlu do odczytywania kodów kresowych znajdujących się na produktach. Choć bywają ze sobą mylone, to warto wiedzieć, że oba urządzenia nie są ze sobą tożsame. Czym się od siebie różnią? O tym w artykule!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl