do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
 1. Kasy Fiskalne
 2. Drukarki Fiskalne
 3. Drukarki Niefiskalne
 4. Terminale Płatnicze Rok za darmo!
 5. Wagi
 6. Terminale POS
 7. Oprogramowanie
 8. Czytniki kodów kreskowych
 9. Szuflady kasowe
 10. Metkownice
 11. Kolektory Danych
 12. Blog


Firma Informatyczna PIM s.c.

os. Piastów 65/U8A
31-625 Kraków
Dzielnica: Nowa Huta

kom. 507 063 698
kom. 607 707 152
tel. 12 292 24 82

e-mail: kp@pim.krakow.pl
e-mail: ko@pim.krakow.pl
strona www: www.pim.krakow.pl
e-sklep: www.FiskalLine.pl

Serwis

Serwisujemy kasy fiskalne i urządzenia z dojazdem do klienta na terenie wszyskich dzielnic Krakowa: Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki, Dębniki, Zwierzyniec, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny.

A także na terenie okolicznych miejscowości: Wieliczka, Zielonki, Zabierzów, Liszki, Skawina, Mogilany, Niepołomice, Gdów, Biskupice, Kłaj.

Program fiskalny Insert

Terminale płatnicze

Poradnik fiskalny


Novitus Nano E

Posnet Thermal HD

Subiekt GT Urządzenia według działalności

Jakie błędy możemy popełnić przy wyborze kasy fiskalnej?

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej i rejestrowania za jej pomocą obrotów dotyczy z roku na rok coraz większej liczby przedsiębiorców, a docelowo urządzenie fiskalne będą musiały mieć wszystkie podmioty gospodarcze. Z uwagi na trwający proces wdrażania w życie nowych regulacji prawnych dotyczących urządzeń rejestrujących obrót oraz ogromną różnorodność dostępnych na rynku urządzeń wybór najlepszej kasy fiskalnej dla swojego biznesu nie jest sprawą łatwą. Poniżej doradzamy, jakich błędów unikać podczas wyboru urządzeń fiskalnych i na co zwrócić szczególną uwagę, by pieniądze wydane na ich zakup stały się dobrą inwestycją w prowadzony biznes.

Analiza potrzeb - jakiego urządzenia naprawdę potrzebuję?

Niejednokrotnie przedsiębiorcy decydują się na zakup urządzenia fiskalnego wyłącznie w oparciu o jego cenę - na zasadzie "im tańsze, tym lepiej". Gorąco odradzamy tego typu podejście do sprawy, ponieważ wybrana w taki sposób kasa fiskalna nie dość, że nie spełni pokładanych w niej oczekiwań, to niemal na pewno będzie musiała szybko zostać wymieniona na rzeczywiście użyteczną dla danego przedsiębiorcy, a to niepotrzebnie wygeneruje dodatkowe koszty. Warto również pamiętać, że cena kasy fiskalnej może zostać znacząco obniżona, jeśli to pierwszy zakup urządzeń fiskalnych przez danego przedsiębiorcę. W takim przypadku zniżka sięga 90% ceny netto, ale nie więcej, niż 700 zł. Najlepszym sposobem na właściwe dobranie kasy jest zawsze jasne i konkretne określenie swych potrzeb. Dla przykładu mała, przenośna kasa, która doskonale sprawdzi się w taksówce, z pewnością nie będzie wystarczająca dla dobrze prosperującego sklepu spożywczego czy dla sieci sklepów wielkopowierzchniowych - w tych przypadkach odpowiednie będą średnie lub duże urządzenia stacjonarne, które mogą wygenerować nawet kilka tysięcy paragonów na dobę.

Sprzedaż towarów i usług na miejscu czy u klienta?

W przypadku sprzedaży towarów w sklepie stacjonarnym sprawa jest raczej prosta - najlepiej sprawdzi się właściwie dobrane urządzenie stacjonarne (kasa lub drukarka), które na stałe podłączymy do źródła zasilania. Dobrym pomysłem w takim przypadku jest zakup kasy jednostanowiskowej dobranej tak, by w przyszłości można ją było wyposażyć w urządzenia peryferyjne, poszerzające jej funkcjonalność.

Jeśli natomiast prowadzimy działalność usługową (nawet tak z pozoru stacjonarną, jak warsztat samochodowy), to lepszym pomysłem będzie zaopatrzenie się w mobilną, zasilaną bateryjnie kasę. Pozwoli to uniknąć problemów w sytuacji, gdy będziemy musieli dojechać do klienta i wykonać usługę u niego.

Jak duża będzie baza towarów?

To jedno z najważniejszych pytań, na które należy odpowiedzieć, ponieważ w znaczącym stopniu może zawęzić liczbę urządzeń, spośród których będziemy wybierać. Wszystkie kasy fiskalne dostępne w sprzedaży mają konkretnie określoną liczbę możliwych do zaprogramowania kodów PLU, czyli w praktyce różnych towarów lub usług.

Duże bazy wymagają większych kas fiskalnych

Zawsze trzeba brać pod uwagę nie tylko bieżące potrzeby firmy, ale przede wszystkim to, że w miarę rozwoju działalności przedsiębiorstwa będzie się także najprawdopodobniej poszerzał zakres świadczonych usług lub sprzedawanych towarów. Dlatego najlepiej wybierać urządzenia fiskalne, których maksymalna baza towarowa o co najmniej 40-50% przewyższa bieżące zapotrzebowanie. Pozwoli to uniknąć konieczności wymiany kasy w przypadku, gdy biznes się szybko rozwinie albo zmieni profil.

Czy potrzebuję dodatkowych funkcji w urządzeniu fiskalnym?

Jednym z najczęściej popełnianych błędów podczas zakupu kasy fiskalnej jest przekonanie, że funkcji dodatkowych będziemy używać w najlepszym wypadku bardzo rzadko, a najpewniej wcale. W praktyce okazuje się natomiast, że niedługo po rozpoczęciu działalności dobrze byłoby np. zapewnić klientom możliwość uregulowania zapłaty za nasze towary i usługi za pomocą karty płatniczej lub płatności mobilnych albo zainstalować czytnik kodów kreskowych, by przyspieszyć obsługę osób stojących w kolejce.

Co bardzo ważne tego typu decyzje należy podejmować przed zakupem urządzenia, bezwzględnie trzeba również zwrócić uwagę na to, czy kupowana kasa pozwala na rozbudowę o terminal płatniczy i posiada odpowiednią homologację. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku chęci doposażenia kasy w późniejszym czasie w peryferia w rodzaju szuflady kasowej - zawsze trzeba się upewnić, że kupowany model można rozbudować w przyszłości.

Bardzo ważne jest również, aby kupować kasę fiskalną, która będzie archiwizować paragony w postaci elektronicznej. Wchodzące niedługo w życie przepisy co do wymagań technicznych stawianych urządzeniom fiskalnym mają na celu nie tylko uszczelnienie systemu podatkowego, ale również zlikwidowanie obowiązku gromadzenia i przechowywania przez 5 lat paragonów papierowych. Kasa fiskalna online automatycznie będzie przesyłać niezbędne informacje do Centralnego Repozytorium Kas.

Czy będę korzystać z programu sprzedażowego?

Oprogramowanie wspomagające obsługę sklepu lub lokalu usługowego to kolejna ważna kwestia, której nie można pominąć. Na szczególną uwagę zasługują programy sprzedażowe, które pozwalają w łatwy sposób zarządzać rozmaitymi aspektami funkcjonowania firmy. Warto też dodać, że dzięki takiemu oprogramowaniu rozliczenie współpracowników lub pracowników będzie szybsze i sprawniejsze, niż ma to miejsce w przypadku stosowania metod tradycyjnych. Co istotne, dane trafiające do systemów sprzedażowych są skutecznie chronione przed nieautoryzowanym dostępem - zwykle przez synchronizację bazy na serwerze z lokalną bazą danych. Podobnie dużą pomocą może być właściwie dobrany program fakturowy, które pozwolą przedsiębiorcy wystawiać dokumenty finansowe albo przygotowywać listy umów oraz płac.

Ile powinna kosztować kasa fiskalna?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi ze względu na ogromną rozpiętość cenową modeli dostępnych na rynku. Tanie kasy fiskalne można kupić już nawet za kilkaset złotych, a te najdroższe mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Znacznie ważniejsza jest funkcjonalność danego urządzenia i jego dopasowanie do bieżących potrzeb przedsiębiorcy - podkreślaliśmy to już powyżej. Jako renomowany sprzedawca posiadamy w ofercie urządzenia fiskalne na każdą kieszeń i doradzamy przy zakupie, jaka kasa będzie dla danego biznesu najlepsza.

Serwis kas i wsparcie techniczne - o tym też nie wolno zapomnieć!

Wielu przedsiębiorców kupuje swoje kasy fiskalne w przypadkowych sklepach, warto się jednak poważnie zastanowić nad wyborem miejsca zakupu kasy. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami bowiem to właśnie na sprzedawcy urządzenia fiskalnego ciąży obowiązek świadczenia usług serwisowych. Zarówno serwis, jak i okresowy przegląd musi być świadczony przez posiadającego właściwe uprawnienia serwisanta. Rzecz jasna istnieje możliwość zmiany serwisu, ale najczęściej wiąże się to z koniecznością poniesienia kosztów takiej zmiany oraz wypełnieniem stosownych formularzy i wniosków, na co nie każdy przedsiębiorca ma czas oraz ochotę. Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie sprawnego wsparcia technicznego oraz wysokiej klasy serwisu kas jest zakup urządzeń fiskalnych u renomowanego i cieszącego się dobrą opinią dystrybutora.

Ostatnio na blogu
Przegląd kas fiskalnych co ma do wyboru przedsiębiorca w 2019 roku

Przepisy prawa, a konkretnie ustawa o podatku od towarów i usług, wymagają od wielu przedsiębiorców rejestracji sprzedaży z wykorzystaniem kas fiskalnych. Zasady te dotyczą przede wszystkim firm, które prowadzą sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kas fiskalnych, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą dobrać urządzenie optymalnie dopasowane do potrzeb prowadzonej działalności. W tym artykule znajduje się przegląd kas fiskalnych - różne modele dla wielu rodzajów działalności. Zapraszamy do lektury. 

Kasy fiskalne w 2019 roku. Nowe rozporządzenie dotyczące ewidencji i zwolnień

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2018 r. poz. 2519 ) wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku. Okres obowiązywania nowych przepisów to trzy lata, to jest do 31 grudnia 2021 roku. Wprowadzone zarządzenia różnią się od poprzednich w kilku aspektach, jednak duża część pozostała niezmieniona w treści rozporządzenia. Kasy fiskalne to ciągły obowiązek większej części polskich przedsiębiorców prowadzących obrót usług i towarów.

Fiskalline, czyli nowoczesne kasy online

Każdy, kto prowadzi sprzedaż towarów lub usług, musi rejestrować transakcje za pomocą kasy fiskalnej. Do niedawna większość przedsiębiorców wykorzystywała w tym celu kasy z papierowym lub elektronicznym zapisem kopii. W przypadku takich kas wszystkie informacje były archiwizowane, jednakże dotarcie do nich zabierało sporo czasu. Obecnie coraz popularniejszym rozwiązaniem są kasy online, które na bieżąco przesyłają informacje o dokonanych transakcjach do Centralnego Repozytorium Kas. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że wymiana kas na nowe modele będzie obowiązkiem każdego przedsiębiorcy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl